19 yaşındaki genç 1 aydır kayıp

19 yaşındaki Veli Eren Atay, 15 Temmuz günü arkadaşlarıyla birlikte eğlenmek için İzmir’in Karşıyaka ilçesinden Çeşme’ye gitti. Aynı gün akşam Alaçatı’daki bir eğlence kulübünde arkadaşlarıyla vakit geçirdi. Arkadaşlarından saat 04.00 sularında ayrılan Veli Eren Atay’dan bir daha haber alınamadı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

19 yaşındaki Veli Eren Atay, 15 Temmuz günü arkadaşlarıyla birlikte eğlenmek için İzmir’in Karşıyaka ilçesinden Çeşme’ye gitti. Aynı gün akşam Alaçatı’daki bir eğlence kulübünde arkadaşlarıyla vakit geçirdi. Arkadaşlarından saat 04.00 sularında ayrılan Veli Eren Atay’dan bir daha haber alınamadı. Veli Eren Atay’ın annesi Ebru Atay ve babası Mehmet Atay, oğulları hakkındaki kayıp ihbarında bulundu ama aradan bir ay geçmesine karşın, Atay’ın izine hala rastlanamadı.

CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, 19 yaşındaki gencin kaybolmasını Meclis gündemine taşıdı. Kılıç, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın yanıtlaması istemiyle Meclis Başkanlığı’na verdiği yazılı soru önergesinde, Atay’ın kaybolmasının ardından geçen bir ay içinde güvenlik birimlerinin hangi inceleme faaliyetlerini yürüttüğünün açıklanmasını isteyerek, şu soruları yöneltti:

“Veli Eren Atay’ın kaybına ilişkin olarak Atay’ın ailesinin Emniyet, Jandarma ve Savcılıklar başta olmak üzere resmi makamlara başvuruda bulunduktan sonra resmi birimler tarafından zamanında incelemeler yapılmış mıdır? 15 Temmuz’da kaybolduğu iddia edilen Atay tarafından ne zaman arama çalışmaları başlatılmıştır?

Veli Eren Atay hakkında kayıp ihbarı alınmasının ardından hangi güvenlik birimleri tarafından, hangi işlemler yapılmıştır?

Atay ailesinin yaptığı başvurular kapsamında nasıl bir süreç işletilmiştir. Atay’ın kaybına ilişkin olarak hangi ipuçlarına rastlanmıştır? Kayıp dosyasının durumu nedir?

19 yaşındaki Veli Eren Atay’ın ailesi, çocuklarının hayatından endişe ettiklerini belirtmektedir. Bu endişenin giderilmesi ile ilgili olarak soruşturma dosyası kapsamında, aile yeterince bilgilendirilmiş midir?”

HABER MERKEZİ

19 yaşındaki genç 1 aydır kayıp

Yorumlar kapalı.