2. Efes Tiyatro Festivali Başladı

Selçuk Belediyesi tarafından Ege Tiyatrolar Birliği ve Efes Sanat Merkezi iş birliğiyle düzenlenen festival, İstasyon Meydanı’ndan başlayan kortej eşliğinde Selçuklular ile buluştu. Kortejde Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel usta tiyatro sanatçıları Zihni Göktay, Tarık Pabuççuoğlu ve tiyatroya emek veren birçok isimle birlikte yürüdü.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tiyatro sanatçısı Zihni Göktay, Efes Tiyatro Festivali’ne dair yaptığı açıklamada “Tiyatro söz konusu olunca söyleyeceğim çok şey var ama bilhassa medeniyetin, uygarlığın yeşerdiği bu bereketli topraklarda tiyatro ile ilgili konuşmak bana ancak gurur verir. Selçuk Belediyesine ve bütün çalışanlarına teşekkür ediyorum.” dedi.

“Gençlerin tiyatroya ilgisi mutlu ediyor”

Tarık Pabuççuoğlu, ikinci kez düzenlenen Efes Tiyatro Festivali dolayısıyla Selçuk Belediyesi’ni tebrik ettiğini belirterek, “Büyükşehirlerin dışında düzenlenen tiyatro festivalleri bu ülkede tiyatronun ne kadar sağlam temeller üzerinde durduğunu gösteriyor. Bunun yanı sıra gençlerin tiyatroya olan ilgisi beni çok mutlu ediyor.” diye konuştu.

“Selçuk Belediyesi’ne teşekkür ediyorum”

Efes Tiyatro Festivali’ni bir hayalin hayata geçmesi olarak tanımlayan festival koordinatörü Erol Namdar, “İlkini 2018 yılında düzenlediğimiz festivalimizin ikincisinde bir arada olmak bizi çok mutlu etti. Bu festival aynı zamanda bir inancın, bir tutkunun da meyvesidir. Bu festivali Efes Sanat Merkezi olarak organize ettik ama hayata geçmesi için bir desteğe ihtiyacımız vardı. İşte bu desteği bize sağlayan Selçuk Belediyesi çalışanlarına, belediye başkanımız Filiz Ceritoğlu Sengel’e ve burada bizimle olan ustalarımıza çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

2. Efes Tiyatro Festivali Başladı

Yorumlar kapalı.