8500  Müzikali ayakta alkışlandı

 "8500 Müzikali" Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezinde sanatseverlerle buluştu.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir Aşkına Derneği gönüllüleri, yeni projeleri 8500 adlı müzikal ile “Homeros İzmirlidir “sloganıyla sahneye çıktı. Müzikal, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ni dolduranlar tarafından büyük alkış aldı.

İzmir Aşkına Derneği’nin gönüllü üyeleri başarılı performanslarıyla kentin 8500 yıllık tarihini sahneye yansıttı.

Dakikalarca ayakta alkışlanan müzikal, Ege Çağdaş Eğitim Vakfı (EÇEV), Sağlıkta Kalite Derneği (SAĞKAL) ve Namık Kemal Lisesi’ne de fayda sağlıyor.

Amazonlardan başlayarak günümüze kadar geçen süreci anlatan İzmir Aşkına 8500’ün senaryosunu Filiz Güleç yazdı. Yönetmenliğini Gökmen Küçüktaşdemir’in yaptığı müzikalin danslarını Naya Aliyeva çalıştırdı. Müzikalin anlatıcısı ise bu sene de Murat Can Canbay’dı.

Müzikal gönüllüleri 6 Haziran Salı, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ndeki ikinci gösterilerinin ardından 12 Haziran Pazartesi İstinye Art sahnesinde olacaklar. İzmir Aşkına 8500, yaz ve sonbahar aylarında farklı sahnelerde sanatseverlerle buluşacak.

Farklı meslek dallarından 55 kişiden oluşan gönüllü ekibin hazırladığı müzikalden elde edilen gelir bu yıl da eğitim ve sağlık alanında kullanılacak.

Yol Taşlı

İzmir Aşkına Derneği projelerine de değinen Güleç ayrıca, “Birçok alanda İzmir’e dernek olarak hizmet edeceğiz. Elbette ki bu yol taşlı. Yorucu olacağını biliyoruz. Herkesi bu şehrin bir parçası olarak görmeye devam edeceğiz ve şehrimizin tüm değerlerini içselleştireceğiz. Biliyoruz ki biz iyi niyetle ve gayretle İzmir ve yarınlarımız için mücadele ederken yolumuza birçok engel çıkacak, ancak bu engellere karşı çok daha kalabalık ve güçlü birileri bizim yanımızda dağ gibi duracak” dedi.

Desteklere Teşekkür

Bu yıl da müzikale pek çok kurum ve kuruluşun destek verdiğini söyleyen İzmir Aşkına Derneği Başkanı Filiz Güleç, “Pizza Locale, Coşkun Lunapark, Serabed, Fateks, Piove Coffee, Sonodis Ultrasonografi, Turyap Bornova, Ömer Barlas, Şarksan Deri, Meyhane Sisim, Serecstüdyo, Denis’s Moda ve Piove bizden desteklerini esirgemediler. Aynı zamanda İzmir Büyükşehir Belediyesi, Konak Belediyesi, Çiğli Belediyesi, Seferihisar Belediyesi de destek veren diğer kurumlar arasında yer aldılar. Hepsine teşekkür ediyoruz. Kentimizin ve ülkemizin tarihini anlatmak için İzmir Aşkına 8500 ile güzel bir fırsat daha yarattık. Seyircinin gösterimize olan ilgisi ve beğenisi bizi mutlu etti. Destek olan tüm İzmirlilere teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

HEBER MERKEZİ

8500  Müzikali ayakta alkışlandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir