9 TEKNOFEST’e 2 milyon katılım!

İzmir'de gerçekleşen TEKNOFEST'in son gününde kapanış konuşması yapan Selçuk Bayraktar, bugüne kadar gerçekleşen 9 TEKNOFEST’e 2 milyon gencin katıldığını açıkladı.

9 TEKNOFEST'e 2 milyon katılım!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TEKNOFEST, son gününde İzmir’de büyük heyecanla devam ederken, TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, TEKNOFEST’in kapanış ve ödül töreni çerçevesinde önemli açıklamalarda bulundu.

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı, T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, “Bugüne kadar düzenlediğimiz 9 TEKNOFEST’te yaklaşık 2 milyon genç kardeşimiz projeleriyle yarıştı, 9 milyondan fazla ziyaretçi TEKNOFEST’e gelerek geleceğin Türkiye’sinin havasını soludu. Bahsettiğim 2 milyon gencimizin başvurusuna sıradan bir rakam gibi bakmayın. Bu başvurular, milletimizin geleceği, bizim yarınlarımızın, Türkiye’nin bilim ve teknolojideki liderliğinin teminatıdır” diye konuştu.

“BAŞLANGIÇ OLSUN”

Gençlerin gözünde ışık gördüğünü dile getiren Bayraktar, “Bu ışık bağımsızlığımız için mücadele eden ecdadımızın gözlerindeki ışıkla aynı, bu ışıkla sadece bugün değil yarını da insanlık için birlikte aydınlatacağız. Gelin sizlerle birlikte bir söz verelim, hep birlikte ahdedelim, Türkiye Yüzyılı yüksek teknolojide bayrağımızı en yükseklere çektiğimiz dönemin başlangıcı olsun” dedi.

9 TEKNOFEST’e 2 milyon katılım!

Yorumlar kapalı.