ACI Öğrencileri Barcelona’da Ödüle Boğuldu

İzmir Amerikan Koleji (ACI), Barcelona'da düzenlenen müzik yarışmasında büyük başarı elde etti ve Türkiye'yi gururla temsil etti.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir Amerikan Koleji (ACI) öğrencileri, Barcelona’da düzenlenen “Sea Sun – Mediterranean Legends – International Music Competition & Festival 2023” adlı uluslararası müzik yarışmasında önemli dereceler elde ederek büyük başarıya imza attı. Yarışmaya 29 farklı ülkeden yaklaşık 200 yarışmacı katılırken, ACI Müzik Öğretmeni Çağrı Düzalan’ın şefliğindeki 42 kişilik ACI Klasik Müzik Orkestrası, “Klasik Müzik” kategorisinde birinci olarak büyük bir zafer elde etti.

Bireysel başarılara da imza attılar

Bu önemli başarının yanı sıra, ACI öğrencileri bireysel olarak da ödüller kazandı. Orkestra üyelerinden Yüksel Funda Topal, 16 yaş kategorisinde piyano solo birincilik ödülüne layık görülürken, Utku Kerem Özsoylu 15 yaş kategorisinde piyano solo birincilik ödülünü kazandı. Efe Çete ise 17 yaş kategorisinde piyano solo dalında ikincilik ödülüne değer bulundu. Ayrıca, Can Erden 16 yaş kategorisinde klasik gitar solo dalında üçüncülük ödülüne layık görülürken, Ela Talay, Darya Jalalibidgoli ve Filiz Bedelzade’den oluşan grup trio ikincilik ödülünün sahibi oldu. Filiz Bedelzade ve Efe Çete’nin keman ve piyano düeti ise üçüncülük ödülüne layık görüldü.

Rock ve Caz Orkestrası gururlandırdı

Aynı yarışmada sahne alan ACI Rock ve Caz Orkestrası da Müzik Öğretmenleri Alkan Günlü liderliğinde büyük bir başarı elde etti ve “Rock ve Caz” kategorisinde ikincilik ödülü kazandı. Grubun piyanisti Yiğit Berk Uluözen ise solo piyano dalında ikincilik ödülüne layık görülerek başarısını taçlandırdı. ACI öğrencileri, organizasyon komitesinden aldıkları övgü dolu sözler ve olumlu geri bildirimlerle Türk gençliğini ve ülkelerini gururla temsil etmenin mutluluğunu yaşadılar.

Haber Merkezi

ACI Öğrencileri Barcelona’da Ödüle Boğuldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir