Adına TOKİ çıkan AK Partili vekil için açıklama geldi!

AK Parti Milletvekili Kurtcan Çelebi'ye çekilişte arsa çıkması üzerine TOKİ'den yazılı açıklama geldi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TOKİ’nin ‘İlk Evim Arsa Projesi’ kampanyasında AKP’li Kurtcan Çelebi’ye arsa çıkmasının ardından kurumdan yapılan yazılı açıklamada “Şartları sağlamayanların hak sahiplikleri sözleşme imzalamış olsalar bile sona erdirilmektedir” denildi.

AKP Ankara Milletvekili Kurtcan Çelebi’ye kampanya kapsamında arsa çıkmasının ardından TOKİ’den yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada hak sahipleri ile banka sözleşmesi esnasında mülkiyet ve gelir durumları kontrol edilerek uygun olan kişilerle sözleşme imzalandığı belirtildi.

“HERHANGİ BİR SÖZLEŞME İMZALANMAMIŞTIR”

TOKİ’nin açıklamasında şu ifadeler yer verildi:

“TOKİ web sitesi üzerinden açıklanan başvuru şartlarına göre tapu sahipliği bulunmayan, ikamet durumları uygun olan, belirli bir gelir düzeyinin altında olan ve daha önce TOKİ projelerinden faydalanmayan vatandaşların müracaatları alınarak belirlenen şartlara uygunlukları ön incelemeden geçirilerek kura sürecine tabi tutulmuştur. Bu kuralar sonucu hak sahiplikleri belirlenmiştir.

İlerleyen süreçte noter huzurunda yer belirleme kuraları çekilecek olup, hak sahipleri için banka sözleşmesi esnasında mülkiyet ve gelir durumları kontrol edilerek şartları uygun olanlar ile sözleşme imzalanmaktadır. Habere konu hak sahibi Kurtcan Çelebi ile ilgili herhangi bir sözleşme imzalanmamış, hakkından feragat ettiğini belirtmesi üzerine hak sahipliği iptal edilmiştir. İdaremizce yapılan bütün çalışmalarda şartlara uygunluğu kontrol edilerek işlem tesis edilmektedir. Şartları sağlamayanların hak sahiplikleri sözleşme imzalamış olsalar bile sona erdirilmektedir.”

AYLIK GELİRİNİN 16 BİN LİRA ALTINDA OLMASI GEREKİYOR

“İlk Evim Arsa Projesi” kampanyasından yararlanmak için aylık 16 bin TL’nin altında gelirinin bulunması; kendisinin, eşinin ve çocuklarının üzerine ev ya da ev yapılabilecek arsa ve arsa payının olmaması gerekiyor.

Haber Merkezi

Adına TOKİ çıkan AK Partili vekil için açıklama geldi!

Yorumlar kapalı.