Ak Parti Torbalı’da aday bilmecesi

Ak Parti ilk kez 2014 yılında kazandığı ancak 2019'da tekrar kaybettiği Torbalı Belediyesi'ni yeniden kazanmak istiyor. Torbalı Belediyesi başkan adaylığı içinse Ak Parti'de iki isim ön plana çıkıyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Henüz yerel seçimlere 7 aydan daha uzun bir süre olmasına karşın siyasi partilerin il ve ilçe örgütlenmelerinde yerel seçim hareketlilikleri başladı. 2024 yerel seçimlerinde belediye başkan aday adayı olmak isteyen siyasetçiler nedeniyle kulislerde hareketlilik yaşanıyor. Ak Parti için İzmir’deki en önemli ilçe konumunda olan Torbalı’da da kazan kaynamaya başladı.

Ak Parti ilk kez 2014 yılında kazandığı ancak 2019’da tekrar kaybettiği Torbalı Belediyesi’ni yeniden kazanmak istiyor. Torbalı Belediyesi başkan adaylığı içinse Ak Parti’de iki isim ön plana çıkıyor. Daha önce bu görevi sürdüren Adnan Yaşar Görmez ve partinin ilçedeki en güçlü isimlerinden Özgür Erman Çağlar. Ak Parti adayının iki isimden biri olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Ancak hangi ismin aday gösterileceği tam bir sürpriz. Öte yandan her iki ismin de göreve talip olması bekleniyor.

İlçedeki partililerin bir kısmı Adnan Yaşar Görmez’den yana tavır alırken, bir kısmı ise Özgür Erman Çağlar’dan yana tavır sergiliyor.

Hasan Demir

Ak Parti Torbalı’da aday bilmecesi

Yorumlar kapalı.