AK Parti’li Çankırı’dan şiddet mağduru üretken kadınlara ziyaret!

AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nü kapsamında Gaziemir’de medikal tekstil ürünleri üreten Eylem Aydınalp ve beraberindeki kadınları çalıştıkları firmada ziyaret etti.

AK Parti'li Çankırı'dan şiddet mağduru üretken kadınlara ziyaret!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Diyarbakır’ın ilk kadın müteahhiti olan Eylem Aydınalp, İzmir’de kurduğu işletme ile sadece şiddet mağduru kadınları istihdam ediyor. Geçmişte Sayıştay’ın  ‘kadın müteahhit’ ünvanını şüpheli bularak müfettiş gönderip teyit ettiği, teşekkür ettiği bir isim. Şimdilerde İzmir’de atıldığı ticaret hayatını şiddet gören ancak bunun mağduriyetini geride bırakmaya çalışan kadınlarla sürdürüyor. Üstelik 52 çalışanı ile Yunanistan ve İtalya’ya ihracat yapıyor.

AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ne yönelik Gaziemir’de medikal tekstil ürünleri üreten Eylem Aydınalp ve beraberindeki kadınları çalıştıkları firmada ziyaret etti, yaşadıkları tüm zorlukları geride bırakarak alın teri ve emekleriyle kendi hikayesini yeniden yazan kadınlarla sohbet etti, karanfil dağıttı.

ak partili cankiridan siddet magduru uretken kadinlara ziyaret whatsapp image 2023 11 24 at 18.37.17 1

“EĞİTİM-ÖĞRETİMLERİNİ DESTEKLİYORUZ”

İşletme sahibi Eylem Aydınalp ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek evinde çarşaf katlayabilen tüm kadınları istihdam ettiklerini ifade etti. Aydınalp, “Muhtarlarımız sayesinde tespit ederek onlara yaşadıklarını hissettirmeye çalışıyoruz. İmece usulü eğitim öğretim hayatına devam etmek isteyen kızlarımızı kadınlarımızı destekliyoruz. Karınca kararınca kendi aramızda burs sağlıyoruz. Şu an da üniversite okuyan birçok kızımız var. Manisa ve Torbalı’da da üretime geçmeyi planlıyoruz. Ayrıca bugün Yunanistan ve İtalya’ya da ihracat yapar konuma eriştik. Bunları bu kadınlarımızla başardık. Biz yılmadan çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

“KADININ GÜCÜ ASLA KÜÇÜMSENEMEZ”

AK Parti’li Çankırı da gerçekleştirdiği ziyarette gerek hükümet olarak kadına şiddet konusunda alınması gereken tedbirler ve caydırıcı yaptırımlar hem de çeşitli sivil toplum kuruluşlarıyla her daim dirsek teması halinde olduklarını vurguladı.

Devlet koruması altında birçok kadının yeniden hayatına kaldığı yerden devam ettiğini hatırlatan Çankırı, “Hükümet olarak ekonomik ve sosyal alanda kadınlarımızı toplumda yeniden konumlandırmak için çok çalışıyoruz. Devlet koruması altında olan çok kadınımız var. Ancak sizin gibi bireysel olarak bir işvereninin kendi işletmesinde özellikle bu kapsamdaki kadınlarımıza kucak açması, onları çalışma hayatı ile buluşturması çok kıymetli. Gönül ister ki bugün bu ziyaretin başka bir sebeple yapılıyor olması. Ancak bizi sevindiren yanı özellikle şiddet mağduru kadınların bir arada olarak birbirinden güç alarak, çalışıyor olması kadının gücünü ortaya koymaktadır. Bu kapsamda kadının hangi alanda olursa olsun gücü asla küçümsenemez boyuttadır” diye konuştu.

Haber Bülteni 

AK Parti’li Çankırı’dan şiddet mağduru üretken kadınlara ziyaret!

Yorumlar kapalı.