Alman öğrenciler “Kardeş Kent” projesi kapsamında Torbalı’da

38 yıllık Türk-Alman ilişkilerine önemli katkılar sağlayan Torbalı-Wunsiedel kardeş kent projesi, Torbalı Belediyesi’nin destekleri ile ayakta durmaya devam ediyor. Bu kapsamda Almanya’da 12’si öğrenci 13 kişilik heyet, Torbalı’ya geldi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

1985 yılından bu yana Türk-Alman ilişkilerine önemli katkılar sağlayan Torbalı-Wunsiedel kardeş kent projesi, Torbalı Belediyesi’nin destekleri ile ayakta durmaya devam ediyor. Kardeş kent projesi kapsamında devam eden öğrenci değişimi bu yıl da devam etti. Bu kapsamda 12’si öğrenci 13 kişilik heyet, Torbalı’ya geldi. Heyeti makamında ağırlayan Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, öğrenci ve öğretmenlere çeşitli hediyeler takdim etti. Heyetteki öğrencilerin kentle ve kendisiyle ilgili soruları yanıtlayan Başkan Tekin, kardeş kent projesini geliştirmeye devam edeceklerini kaydetti.

Torbalı Tarihini Öğreniyorlar

1 hafta boyunca Torbalı’da kalacak olan heyet, Türk dilini, Türk aile yapısını ve Türk kültürünü yerinde inceleme fırsatı bulacak. İlçedeki turlarına ilk olarak Torbalı Belediyesi’ni gezerek başlayan öğrenciler Torbalı’daki tarihi ve kültürel mekanları da gezecek. Geçmişi M.Ö.5000 yılına kadar dayanan Metropolis Antik Kenti’ni ziyaret edecek olan öğrenciler, Torbalı Kent Arşivi, Efes Antik Kenti, Meryem Ana, Yedi Uyuyanlar Mağarası, Şirince ve İzmir’de bazı noktaları ziyaret edecek. Yine bu kapsamda cami ziyaretleri de gerçekleştirecek olan heyet, dil animasyonu eğitimi de alacak. Türk-Alman ilişkilerine ve kültürler arası aktarıma önemli katkıda bulunan projenin 38 yıldır sürüyor  olması her iki kent yöneticilerini memnun ediyor.

Alman öğrenciler “Kardeş Kent” projesi kapsamında Torbalı’da

Yorumlar kapalı.