Apple, iPhone 15 ısınma sorununa çözüm arayışında!

Birçok iPhone 15 kullanıcısı, cihazlarının elden düşecek kadar yüksek sıcaklıklarda ısındığından şikayet ediyor. Kimi kullanıcılar, bu sorun nedeniyle telefon görüşmeleri yapamadıklarını bile ifade ediyorlar.

Apple, iPhone 15 ısınma sorununa çözüm arayışında!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Apple’dan gelen ilk açıklamada, cihazların sadece kullanım sırasında değil, sadece şarj edilirken bile aşırı ısındığının farkında oldukları belirtildi. Apple sözcüsü, Forbes ile yaptığı açıklamada, “iPhone’un beklenenden fazla ısınmasına neden olan bazı durumları tanımladık. Cihaz kurulumu veya yeniden yükleme sonrası ilk birkaç gün boyunca yüksek sıcaklık yaşanabilir çünkü arka planda gerçekleştirilen aktivitelerin sayısı artıyor” dedi.

Bununla birlikte, bazı iPhone 15 kullanıcıları, cihazlarının aşırı ısındığını ancak kurulum işlemi tamamlandıktan sonra bu sorunun kaybolduğunu bildirdi. Apple’ın açıklamasında bahsedilen bu şanslı kullanıcılar, sorunu çözen grubu temsil ediyor. Ancak, şirket açıklamasının devamında, bu kadar şanslı olmayan kullanıcılara da sesleniyor ve şunları ekliyor: “Ayrıca, iOS 17’de bazı kullanıcıları etkileyen ve bir yazılım güncellemesi ile giderilecek bir sorunla karşılaştık. Başka bir sorun ise bazı üçüncü parti uygulamaların güncellemelerinin sistemi aşırı yüklemesine neden olmasıdır. Bu uygulamaların geliştiricileri ile sorunu çözmek için çalışıyoruz.”

Isınma sorununa neden olan ve Apple tarafından açıklanan uygulamalar arasında Instagram, Uber ve Asphalt 9 gibi popüler uygulamalar yer alıyor. Forbes’a göre, Meta (Facebook), 27 Eylül’de yayınladığı Instagram güncellemesi ile ısınma sorununu çözmüş durumda.

Apple, iPhone 15’in tasarımının aşırı ısınmaya yol açmadığını da belirtiyor. Analist Ming-Chi Kuo’nun daha önce dile getirdiği yeni işlemcinin gücünü azaltarak sorunu çözebileceği iddiasını ise Apple reddediyor. Şirket, şu anda beta sürümünde olan iOS 17.1 güncellemesinin iPhone ısınma sorununu azaltacak şekilde tasarlandığını söylüyor.

Ayrıca, Apple, kullanıcılarına USB-C şarj adaptörleri kullanırken dikkatli olmalarını öneriyor. Yeni iPhone, USB-C portuna sahip ilk Apple telefonu olduğu için, bazı kullanıcılar farklı markaların USB-C şarj adaptörlerini kullanabiliyor. Apple, “20W gücün üzerindeki şarj cihazlarının, iPhone’ların şarj sırasında geçici olarak ısınmasına neden olabileceği” uyarısında bulunuyor.

Haber Merkezi

Apple, iPhone 15 ısınma sorununa çözüm arayışında!

Yorumlar kapalı.