Aslanoğlu: Gençlerimiz hem açlığa hem de kimsesizliğe terkedilirken herkes sessiz

CHP İzmir İl Başkanlığı üniversitelerde yemekhane ücretlerine yapılan zamları protesto etti. Aslanoğlu, “Gençlerimiz hem açlığa hem de kimsesizliğe terkedilirken Saray sessiz, YÖK sessiz, Gençlik ve Spor Bakanlığı sessiz” dedi.

Aslanoğlu: Gençlerimiz hem açlığa hem de kimsesizliğe terkedilirken herkes sessiz
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeni İzmir Gazetesi’nden Semi Tektaş’ın haberine göre, Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü önünde yapılan basın açıklamasına CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, Bornova eski Belediye Başkanı Olgun Atila, CHP Bornova İlçe Başkanı Ertürk Çapın, CHP Bornova İlçe Örgütü ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı.

“ÖĞRENCİLER AÇLIĞA TERK EDİLİYOR”

CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu gençlerin açlığa terk edildiğini belirterek, “İzmir’de ve tüm ülkede, devlet üniversitelerinin yemek ücretlerine yaptıkları yüzde 250’yi bulan zamlar konuşuluyor. Gençlerimiz hem açlığa hem de kimsesizliğe terkedilirken Saray sessiz, YÖK sessiz, Gençlik ve Spor Bakanlığı sessiz. Bu sessizler korosu kendi itibarları için israf denizlerinde yüzerken, üniversitelerde okuyan kardeşlerimiz, bazı günlerde yarı aç-yarı tok bir şekilde derslere giriyor” dedi.

thumbnail
Ne Olmuştu?
DEÜ’lü öğrencilerden zam eylemi!
thumbnail
Ne Olmuştu?
DEÜ’de öğrenci protestosuna güvenlik müdahalesi!

“ZAM ŞAMPİYONU EĞİTİM ÜCRETLERİ OLDU”

Ülkede ciddi bir ekonomik kriz yaşandığını belirten Başkan Aslanoğlu: “Bu ülkede yaşanan şey ekonomik krizin çok ötesinde, ekonomik buhrandır. Eylül ayı zam şampiyonu eğitim ücretleri olmuştur. Yani defterden harçlara, kalemden çantaya kadar en fazla artan ürünler öğrencilerimizin mecburen masrafını yaptıkları ürünlerdir. Üniversite öğrencilerini yurtsuz bırakarak, fahiş kiralarla ev tutmaya mecbur bırakanlar, bu zalimlik yetmezmiş gibi, şimdide üniversite öğrencilerimizin lokmalarına göz dikmiştir” dedi.

“ZAMLARI GERİ ALIN”

Üniversite yönetimine seslenen Başkan Şenol Aslanoğlu: “Biz üniversite öğrencilerimizin sesinin kısılmasına, rektörlerle, güvenlik görevlisiyle gözdağı verilmesine asla izin vermeyeceğiz. Bu zamları yapıp, öğrencilerimizin lokmasına göz dikenler, bu işin duyulmasından utanıyorlarsa, yapacaklar tek şey bu zamları geri almaktır. Bu zamlar geri alınıncaya kadar, Üniversite gençliğimizin yanında olmaya, seslerini duyurmaya devam edeceğiz.  AKP İktidarı ve Üniversite Yönetimlerini insaflı olmaya davet ediyor ve yaptıkları zamları geri almaya çağırıyoruz. Gençler! Bilin ki yalnız değilsiniz. Buradayız, yanınızdayız” dedi.

Aslanoğlu: Gençlerimiz hem açlığa hem de kimsesizliğe terkedilirken herkes sessiz

Yorumlar kapalı.