Atatürk Lisesi’nden Vals Gösterisi Açıklaması

İzmir Atatürk Lisesi'nin Cumhuriyet Bayramı'nda gerçekleştireceği 'Vals Gösterisi'nin programdan çıkarıldığı iddialarını okul yönetimi reddetti, “Böylesi baskı asla kabul edilemez" açıklaması yapıldı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir Atatürk Lisesi’nin Cumhuriyet Bayramı’nda gerçekleştireceği ‘Vals Gösterisi’nin programdan çıkarıldığı iddialarını okul yönetimi reddetti, “Böylesi baskı asla kabul edilemez” açıklaması yapıldı

‘İzmir Atatürk Lisesi’nde vals gösterileri dinci kesimin baskısıyla İl Milli Eğitim’in programından çıkarıldı’ iddiası yer aldı. İddialar üzerine Yenikiraz.com internet sitesinden Turgay Kılıç’ın haberine göre, okul yönetimi, “Atatürk Lisesi olarak kesinlikle ‘Cumhuriyet Balosu ve Vals Gösterisi’ yasak değildir ve iptali söz konusu olamaz. Hâlen hazırlık gecemiz için tüm hazırlıklar devam etmektedir. Bizim 19 Mayıs’ta böylesi bir programımız, gösterimiz yok. Sadece öğrenci azlığından farklı bir etkinlik olan ‘Zeybek Gösterisi’ni konu edindik, onu gerçekleştirdik” dedi.

Yoğun katılım

Vals gösterisinin kaldırılmasına yönelik dinci bazı kesimlerin baskısı olduğunu yalanlayan Atatürk Lisesi Müdürlüğü, her iki taraftan da bu tür şeyleri konu eden, eleştirenlerin olduğuna dikkati çekti.
Her yıl 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda yoğun katılımla Vals Gösterisi’nin gerçekleştirildiğini aktaran okul müdürlüğü “Bu gösteri her yıl yapıldı ve hiçbir şekilde baskı, söylemlerle karşılaşmadık. Yüzlerce kişinin Cumhuriyet Bayramı’nda katılması sebebiyle, bizler de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda bu programı ve gösteriyi gerçekleştireceğiz” dedi.

Konuyla ilgili bazı öğrencilerin velilerinin yanlış bilgilendirdiği üzerinde duran okul müdürlüğü, yazılan asılsız haberlerin okulun itibarını zedelemek için olduğuna dikkati çekerken, haberlerin kendilerini üzdüğünü ifade etti.

Haber Merkezi

Atatürk Lisesi’nden Vals Gösterisi Açıklaması