Atila Sertel Büyükşehir adaylığını açıkladı!

CHP'li Atila Sertel, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı için adaylığını açıkladı. Sertel, "Ben belediyeciliğe çok genç, otuzlu yaşlarımda başladım" dedi.

Atila Sertel Büyükşehir adaylığını açıkladı!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Turgay Kılıç/ YENİ İZMİR-26. ve 27. Dönem CHP Milletvekili gazeteci ve yazar Atila Sertel, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığını bugün açıkladı.

Sertel açıklamasında, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin başarısı, diktatoryal bakış açısını Türkiye’ye yerleştirmek isteyen tek adam rejimini kabul ettirmek isteyen ve insanlarımıza zam, zulüm dönemini yaşatarak gençlerimizi işsiz, emeklilerimizi ise muhtaç bırakanların, Türkiye’deki gazetecileri, çağdaş aydınları baskıyla korku iklimi yaratmaya çalışanlara karşı büyük bir mücadele veriyor. Bu sebeple CHP’nin İl başkanının ve il yönetiminin emrinde olduğumu onlarla birlikte bu siyasi yollarda mücadele edeceğimi ve kararlılığımı da sonsuza dek sürdüreceğimi bilmenizi isterim. Biz, burada çok yakın arkadaşız. Çocukluk ve gençlik yıllarımda siyasi adımlarla beni izleyen büyüklerim ve kardeşlerim var. İlk defa bir aday açıklarken duygulanıyorum ve sesim titriyor. Bu kent, bana 1989 yılında 32 yaşımda büyükşehir belediyesi başkanı Sayın Yüksel Çakmur’un Basın ve Halklar İlişkiler Daire Başkanlığını verdi. Ve ben belediyeciliğe çok genç otuzlu yaşlarımda başladım. İzmir’de belediyecilik anlamında çok önemli bir süreci yaşadıktan sonra 34 yaşımda sandığın kurulmasıyla 34 yaşımda beni CHP’nin onurlu, şerefli üyeleri yaptılar” dedi.

atila sertel
Atila Sertel

‘İzmirliler’e güveniyorum’

CHP’li Sertel, adaylık açıklaması sonrasında gençlik döneminde CHP’ye olan yakınlığını ve parti sevdasını, “20’li yaşlarımdan itibaren, okul çağlarımda beni izleyen arkadaşlarım ve 50 yıllık dostlarım var. Bugüne dek ne benim ne ailemin ne de çocuklarımın ağzından tek haram lokma geçti. Hep çalışarak ve üreterek bu günlere geldik. İzmirlilere güveniyorum ve bu şehir için en iyisini yapmak için yola çıktım. Eğer sandık kuruluyla ve desteğinizle beraber bu görevi layıkıyla yapacağıma inanıyorum. Adaylığa başvuru yapan tüm dostlarıma ve adaylara başarılar diliyorum. Her biri İzmir’i düşünerek ve CHP’li olmanın felsefesi şudur, ‘ben olursam dünya vardır, olmazsam yıkılsın bu dünya’ anlayışını asla kabul etmiyorum. CHP Bayrağına sarılı gömülmek isterim. Ölünceye dek CHP’liyim. Bizim arayışımız parti içindeki demokrasidir. O sandığın kurulmasını canı gönülden istiyorum. Her şeye hazırım, hiçbir kimseye gönül koymam ve hiç kimsenin de gönül koymasını istemem. Biz bir aileyiz. Yaşasın CHP” sözleriyle ifade etti.

Atila Sertel Büyükşehir adaylığını açıkladı!

Yorumlar kapalı.