Ayşenur Arslan’dan ilk açıklama: Konuşma orucu içinde olacağım

Gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan gazeteci Ayşenur Arslan, yaptığı ilk açıklamada konuşma orucunda olacağını açıkladı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Halk Tv’den ‘Medya Mahallesi’ programının sunucusu Ayşenur Arslan, Ankara’daki patlama sonrasında bugün yaptığı açıklama ile gözaltına alındı. TEM Şube ekiplerince götürüldükten sonra ifadesi alınarak serbest bırakılan Arslan, “Herhangi bir gözaltı değildi. Hastaneye götürülmedim ve herhangi bir emniyete de götürülmedim” dedi.

Konuşma orucu

Öte yandan açıklamalarına devam eden Arslan, cezaevinde bulunan gazetecilere yönelik konuşarak “Canlı yayından alınıp Silivri’ye (Cezaevi) götürülen Merdan Yanardağ varken, hakkında herhangi bir yasal hakkı kullanılması engellenirken ve zaten gezi hükümlüleri de varken benim bu olayı gereğinden fazla ciddiye alıp da mesele edecek büyük büyük sözcükler söyleyecek durumum yok. Pek çok kişinin başına çok fazla ciddi şeyler geliyor. Ben açıkçası kendi adıma bunu mesele olarak görmekten utanırım. Medya tarihine bir vesile ile tanıklık olacaksa, bundan mutluluk duyarım. Bu biraz yorucu bir süreç. Tam da sağlığımın bozuk olduğu bir döneme denk geldi. Bir parça konuşma orucu içinde olacağım. Bu ne kadar sürecek, hatta bitecek mi bilmiyorum. Sizleri de meslektaşlarım aracılığıyla bilgilendiririm” dedi.

Haber Merkezi

 

Ayşenur Arslan’dan ilk açıklama: Konuşma orucu içinde olacağım

Yorumlar kapalı.