Bakan Koca’dan doktorların darbedilmesine yönelik tepki!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kocaeli'nin Körfez ilçesindeki Fatih Aile Sağlığı Merkezi'nde yaşanan olaya tepki gösterdi.

Bakan Koca'dan 'Mossad operasyonu' hakkında açıklama!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kocaeli’nin Körfez ilçesindeki Fatih Aile Sağlığı Merkezi’nde yaşanan olaya tepki gösterdi. Olayda, bir hasta ve yakınları tarafından 3 doktor darp edilmişti. Bakan Koca, konuyla ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak olayı kınadı ve “Yargıya inancımız tam” dedi.

Bakan Koca’nın sosyal medya paylaşımında, insanlık değerlerinden uzak bir şekilde davranan bir kişinin, hekime saygısızlığının şiddetle sonuçlandığını ifade ettiği görülüyor. Ayrıca, üç doktorun darp edildiğini belirtip bu şiddet olayını sert bir dille kınadığını vurguladı.

Bakan Koca ayrıca, olayla ilgili yargının da devreye girdiğini ve savcılığın, bu üç kişinin tutuklu yargılanmalarına karar verdiğini bildirdi. İki kişinin tutuklandığını, bir kişinin ise firar ettiğini açıkladı. Bakan Koca, bu tür kişilerin toplumda kınanmasının yeterli olmadığını ve asıl cevabın kanun tarafından verileceğini belirttiğini sözlerine ekledi.

Haber Merkezi

Bakan Koca’dan doktorların darbedilmesine yönelik tepki!

Yorumlar kapalı.