Bakan Özhaseki: İklim değişikliği ile güçlü mücadelemizi sürdüreceğiz

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın bağlı kuruluşu İLBANK, Dünya Bankası ile yürütülecek ‘Su Döngüselliğinin ve Verimliliğinin İyileştirilmesi Projesi’ ile ‘Kamu ve Belediyelerde Yenilenebilir Enerji Projesi’ne imza attı. Bakan Mehmet Özhaseki, "Projeyle yenilenebilir enerji kullanımını yerel yönetimlerde de yaygınlaştırarak iklim değişikliğiyle güçlü mücadelemizi sürdüreceğiz" dedi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın bağlı kuruluşu İller Bankası (İLBANK) ile Dünya Bankası’nın birlikte yürüteceği iki anlaşmaya imza atıldı.
İLBANK, artan sıcaklıklar ve kirlilik gibi faktörler başta olmak üzere, iklim değişikliği sonucunda oluşan su kıtlığının aşılması için arıtılmış atık suyun yeniden kullanımını sağlamak amacıyla ‘Su Döngüselliğinin ve Verimliliğinin İyileştirilmesi Projesi’ni hazırladı. Söz konusu projeye Dünya Bankası’ndan da destek geldi. İLBANK ile Dünya Bankası’nın birlikte yürüteceği 75 milyon avro bedelindeki projede imzalar atıldı. İLBANK’ın hazırladığı ve Dünya Bankası ile birlikte yürüteceği ‘Kamu ve Belediyelerde Yenilenebilir Enerji Projesi’ de imzalandı. 250 milyon avro tutarındaki proje ile yerel yönetimlerin yenilenebilir enerji proje talepleri karşılanacak. Böylelikle iklim değişikliği ile yereldeki mücadele çok daha güçlü hale gelecek. Her iki projeye kurum adına imzaları Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Karahan ve Genel Müdür Recep Türk birlikte attı.

İHA

Bakan Özhaseki: İklim değişikliği ile güçlü mücadelemizi sürdüreceğiz

Yorumlar kapalı.