Bakan paylaşmıştı: Kastamonu’da ortaya çıktı! Görenler şaşkına döndü…

Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı Kastamonu’da kayıt altına alınan su samurunun görüntülerini paylaştı. İşte Bakan Yumaklı’nın paylaşımına ilişkin detaylar…

su samuru
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Kastamonu’da kayıt altına alınan su samurunun görüntülerini paylaştı. Yumaklı paylaştığı videoya “Kastamonu’daki eşsiz doğal yaşamın bu seferki sürprizi ‘su samuru’ oldu.” notunu düştü.

Nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya ve sucul ekosistemin önemli bir parçası olan su samurları, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de korunuyor. Arada bir kendilerini gösteren su samurları, Türkiye’nin bazı bölgelerinde kayıt altına alınıyor. Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ekipleri tarafından Kastamonu’da kayıt altına alınan su samurunun görüntülerini, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, kişisel sosyal medya hesabından paylaştı.

Bakan Yumaklı paylaşımında, “Kastamonu’daki eşsiz doğal yaşamın bu seferki sürprizi ‘su samuru’ oldu. Ekiplerimizin tarafından görüntülenen sevimli misafirimiz, korumamız altında doğal yaşam alanında ömrünü sürdürmeye devam edecek. Yaşat-koru-sev” ifadelerini kullandı.

su samuru

HABER MERKEZİ

Bakan paylaşmıştı: Kastamonu’da ortaya çıktı! Görenler şaşkına döndü…

Yorumlar kapalı.