Bakan Şimşek’ten yeni yol haritası!

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Batman'da bir firmanın AR-GE merkezi açılışında yaptığı konuşmada "sürdürülebilir yüksek büyüme" için 3 maddenin önemine dikkat çekti.

Bakan Şimşek'ten Körfez ziyareti açıklaması
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bakan Şimşek, açılış konuşmasında “sürdürülebilir yüksek büyüme”deki 3 maddenin “yatırım, istihdam, üretim ve ihracat döngüsünün önceliklendirilmesi” olduğunu belirtti. Ayrıca, yapısal reformların yol haritasının açıklanacağı tarihi de paylaştı.

Bakan Şimşek, ekonomi politikalarının değerlendirmesini yaparak yeni dönemin en büyük önceliğinin makro finansal istikrarın güçlendirilmesi olduğunu ifade etti. Para politikasında rasyonelleşmeye gidildiğini belirtti.

Bakan Şimşek, Türkiye’nin bütçe dengelerini kriterlere uygun şekilde şekillendirdiğini ve hem mali disiplini tekrar sağladıklarını hem de enflasyonu düşürmek için çaba sarf ettiklerini vurguladı. Bu çabaları destekleyecek yapısal reformların gündemlerinde olduğunu ve Orta Vadeli Programı’nın (OVP) eylül ayının başında açıklanacağını bildirdi. Bu programın, özel sektör ve kamu sektörü için önemli bir rehber işlevi göreceğini belirtti.

Bakan Şimşek’ten yeni yol haritası!

Yorumlar kapalı.