Bakan Tekin: İstihdam ettiğim öğretmeni görmek zorundayım

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmenlerin mülakatları hakkında gelen eleştirilere karşın "İstihdam ettiğim öğretmeni görmek zorundayım" dedi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmen alımında mülakat tartışmalarına ilişkin, “İstihdam ettiğim öğretmeni görmek zorundayım.” dedi.

NTV’nin haberine göre Tekin, “Siz nasıl çocuğunuzu bir okula yazdırırken öğretmeni görüyorsanız ben de size mahçup olmamak için istihdam ettiğim öğretmeni görmek zorundayım. Bundan daha doğal bir şey yok ve ben size açık çek veriyorum. Objektiflik için adillik için ne gerekiyorsa bu tedbirleri alalım diyorum.” diye konuştu.

Bakan Tekin, öğretmen alımında mülakat sisteminin değişeceğini de söyledi. Yeni sistemi anlatan Tekin, “Aday kimin huzurunda mülakata gireceğini bilmiyor. Jüri üyeleri kimin mülakata gireceğini bilmiyor. Aday cevaplarını sınavın son 5 dakikası kağıda yazıp “Şunları söyledim” diye altına imza atıyor ve kamera kaydı alacağız. Hatta bunun dışında öneriniz varsa objektif olduğuna, adil olduğuna inanıyorsanız getirin onu da uygulayalım. Buna neden itiraz ediyor insanlar anlamıyorum.” ifadelerini kullandı.

Adaletsizlik yapmamak üzere kendilerini şartladıklarını söyleyen Tekin, “Neden kul hakkı yiyeyim. Tanımadığım birisi için neden beddua alayım.” dedi.

HABER MERKEZİ

Bakan Tekin: İstihdam ettiğim öğretmeni görmek zorundayım

Yorumlar kapalı.