Bakan Yerlikaya duyurdu: 2 bin 136 kişi yakalandı!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Türkiye genelinde gerçekleştirilen "Çember Operasyonları" kapsamında arama kaydı bulunan 2 bin 136 firari kişinin yakalandığını duyurdu.

Bakan Yerlikaya: 163 zehir taciri yakalandı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, son üç günde İl Jandarma Komutanlıkları, İl Emniyet Müdürlükleri ve Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yurt genelinde operasyonlar düzenlendiğini belirtti.

Bu operasyonlar kapsamında yapılan yol aramaları, ev ve iş yerlerindeki kontroller ile kimlik denetimlerinde arama kaydı bulunan 2 bin 136 kişinin yakalandığını açıklayan Yerlikaya, yakalanan kişilerin 6’sının 10 yıldan fazla süredir arandığını, 11 kişinin 5 ila 10 yıl arasında, 2 bin 119 kişinin ise 5 yıla kadar arandığının tespit edildiğini belirtti.

Bakan Yerlikaya, firari suçluların toplum içinde dolaşmasına ve ailelerin huzurunu kaçırmasına asla izin vermeyeceklerini vurgulayarak şunları kaydetti:

“Operasyonları yöneten valilerimizi, kaymakamlarımızı, il jandarma komutanlarımızı, il emniyet müdürlerimizi, sahil güvenliğimizi ve operasyonlara katılan polislerimizi, jandarmalarımızı tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Arananları yakalayıp adalete teslim etmeye kararlıyız.”

Haber Merkezi

Bakan Yerlikaya duyurdu: 2 bin 136 kişi yakalandı!

Yorumlar kapalı.