Başkan Soyer: 50 yıldır erteleneni biz bitireceğiz

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU ekipleri tarafından yağmur suyu ayrıştırma çalışmaları devam ediyor. Başkan Soyer, "Yıllardır beraber akan yağmur ve kanalizasyon suyunu birbirinden ayırmak için bugüne kadar 260 km ayrıştırma yaptık" dedi.

Başkan Soyer'den MHP Lideri Bahçeli'ye yanıt!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir’de İZSU ekiplerinin sürdürdüğü yağmur suyu ayrıştırma çalışmaları devam ediyor. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer konuya dair sosyal medyadan  video yayımladı.

Videoda  konuşan İZSU Kanalizasyon Daire Başkanı Onur Emrah Yıldız Yağmur suyu ayrıştırma çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi.

“Kentimizde daha önceden yağmur suları ve atık suları aynı hattan atmaktaydı. Bunların da kentimize vermiş olduğu zarar yağışlı anlarda sel ve taşkın riski taşımak ile beraber yazın artan sıcaklıklardan kaynaklı koku problemi yaşanmaktaydı. İzmir ili genelinde yaklaşık 7 milyar TL’lik  yağmur suyu- atık suyu ayrıştırma çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte kentimizde yağışlı alanlardaki sel ve taşkın riskini lokal olarak bertaraf etmiş olacağız, koku sorununu tamamen çözerek, körfezdeki su kalitesini artırarak yüzülebilir körfez hedeflerine bir adım daha yaklaşmış olacağız” dedi.

 

Başkan Soyer ise sosyal medya hesabından, “Yıllardır beraber akan yağmur ve kanalizasyon suyunu birbirinden ayırmak için bugüne kadar 260 km ayrıştırma yaptık.Bugün, 7 milyar TL’lik yeni bir atak başlatıyoruz. Verdiğimiz rahatsızlığın farkındayız ama geleceğimizi kurtarmanın başka çaresi yok. Kimsenin cesaret edemediğini, 50 yıldır erteleneni biz bitireceğiz” ifadelerine yer verdi.

 

Başkan Soyer’in sosyal medya paylaşımının tamamı ise şu şekilde;

 

Yasin Gülcü

Başkan Soyer: 50 yıldır erteleneni biz bitireceğiz

Yorumlar kapalı.