Başkan Soyer: İzmir barışın şehri olmaya devam edecek

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Uluslararası Makedonya Federasyon Dernekleri’nin Buca’daki hizmet binasının açılışını yaptı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer Uluslararası Makedonya Dernekleri  Federasyonu’nun yeni hizmet binasının açılışını yaptı. Buca Kozağaç Mahallesi’ndeki açılış törenine Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Enver Hüseyin, Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, Kuzey Makedonya Dernekleri Genel Başkanı Hasan Gani, önceki dönem CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, siyasi partilerin temsilcileri, dernek üyeleri, muhtarlar ve göçmenler katıldı.

Balkan dernekleriyle el ele çalışıyoruz

İzmir’in Balkanlardan Anadolu’ya göç etmek zorunda olan atalarımızın anılarını yaşatan bir şehir olduğunun altını çizen Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Birçok İzmirli gibi benim de köklerim Balkanlara dayanıyor. Her İzmirlinin ruhunda bir parça Balkanlılık var. İzmir Anadolu’dan Balkanlara uzanan bir köprüdür. Bugün bu açılışta yer almaktan çok mutluyum. Biz İzmir’de Balkan dernekleriyle el ele vererek çalışıyoruz. Üsküp ile kardeşlik protokolü imzaladık. Bölgemizde barışın ve ilişkilerin güçlenmesi için İzmir olarak görevimizi yerine getireceğiz. Derneklerle çalışmaları artıracağız. Dünyada barış ve kardeşliğe her zamandan daha çok ihtiyaç var. İzmir barışın şehri olmaya devam edecek” dedi.

Başkan Soyer: İzmir barışın şehri olmaya devam edecek

Yorumlar kapalı.