Başkan Soyer’e kupa sözü

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 11-19 Ağustos tarihlerinde İzmir’de düzenlenen 16 Yaş Altı Kızlar Avrupa Şampiyonası müsabakaları kapsamında yarın Finlandiya ile maça çıkmaya hazırlanan milli takım oyuncularına moral verdi. Başkan Soyer’i Egemenlik Evi’nde ziyaret eden oyuncular ise ülkemize Avrupa Şampiyonası kupası getirme sözü verdi. 

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

11-19 Ağustos 2023 tarihleri arasında İzmir’de düzenlenen 16 Yaş Altı Kızlar Avrupa Şampiyonası müsabakaları kapsamında 15 Ağustos Salı günü (yarın) Finlandiya ile maça çıkmaya hazırlanan milli takım oyuncuları İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i ziyaret etti. Egemenlik Evi’nde yapılan toplantıya İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Dairesi Başkanı Hakan Orhunbilge, ESHOT Genel Müdürü Erhan Bey, Türkiye Basketbol Federasyon As Başkanı Hüseyin Beşok, 16 Yaş Altı Kızlar Milli Takım Baş Antrenörü Olcay Orak, Takım Kaptanı Şeyma Yılık, Takım Menajeri Ceyda Kozluca Kabaran ve oyuncu Berfin Şahin katıldı. Takım kaptanı Şeyma Yılık, oyuncuların imzaladığı formayı günün anısına Başkan Soyer’e verdi.

Bu maçı alın 

Milli takım oyuncularının her biriyle iftihar ettiklerini dile getiren Başkan Tunç Soyer, “Sizlerle gurur duyuyoruz, umutluyuz. Pırıl pırıl çocuklarımız var. Bir parça da destek olabilirsek ne mutlu bize. Çok çalışıyorlar, istedikten sonra bu kararlılıkla her şey olur. Biz de pürüzsüz ev sahipliği yapmak zorundayız. Bu maçı alacaksınız, gözlerinizde görüyorum. Bu maçı alın diğer maçta söz veriyorum sizleri izlemeye geleceğim.  Yolunuz açık olsun. Tüm kalbimle başarılar diliyorum. Geçten yıl FIBA U18 Erkekler Avrupa Şampiyonası’nda da başarılı bir organizasyona ev sahipliği yapmıştık. Biz gençlere inanıyoruz. Avrupa Gençlik Başkenti olma yolundayız ve sizlerin yol göstericiliği bizler için çok önemli ” dedi.

Maçı hiçbir zaman bırakmayacağız

Türkiye Basketbol Federasyon As Başkanı Hüseyin Beşok ise, “Geçen seneki organizasyondan sonra yine bizlere verdiğiniz destekten dolayı teşekkür ediyoruz. İzmir için de çok iyi bir organizasyon oluyor. Kentin tanıtılması için de önemli. Organizasyonların en iyisini, en iyi ev sahipliğini yapıyorsunuz. Bizler de üzerimize düşen görevi yaparak maçları hiçbir zaman bırakmayacağız” şeklinde konuştu.

Başkan Soyer’e kupa sözü

Yorumlar kapalı.