Başkan Tugay: Doğayı tanıyan nesiller yetiştiriyoruz

Karşıyaka Belediyesi, erişilebilir bir kent vizyonuyla her bireyin ihtiyaçlarına cevap verecek, engelleri ortadan kaldıracak projelerini kararlılıkla sürdürüyor.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Karşıyaka Belediyesi, tükettiğini üreten, doğa ile iç içe genç nesiller yetiştirmek için projeler geliştiriyor; STK’ların bu yönde gerçekleştirdiği uygulamalara da destek sunuyor. Sancar Maruflu Sivil Toplum Yerleşkesinde faaliyet gösteren Ege Engelsiz Derneği de Karşıyaka Belediyesi’nin katkılarıyla engelli çocukların toplumsal hayata entegrasyonunu sağlayacak projelerini hayata geçiriyor. Derneğin, İŞKUR ve Karşıyaka Halk Eğitimi Merkezi’nin destekleri ve Karşıyaka Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlediği fide yetiştirme kursu engelli bireylerin toplumsal hayata entegrasyonunu kolaylaştırmayı hedefliyor.

Günlük İhtiyaçlar İçin Ödeme

Kurs kapsamında hem katılımcıların genel sağlık sigortası yatırılıyor hem de günlük 131,68 lira ödeme yapılıyor. 7 ay sürecek kurs kapsamında hafta içi her gün, günde 5 saat ders gerçekleştiriliyor. Kurs kapsamında katılımcılar, tohumların fideleneceği toprağın hazırlığından, bakım ve sulamasına kadar tüm detayları hem teorik hem de uygulamalı olarak öğreniyor. Proje sonunda kurs başarı belgesi verilecek olan katılımcıların özel sektörde istihdamı için de çalışmalar gerçekleştiriliyor.

 Başkan Tugay: Doğayı tanıyan nesiller yetiştiriyoruz

Yorumlar kapalı.