Bayraklı’da flaş iddia: Baskı altındaydım, seçime yerel yönetim müdahil oldu

CHP Bayraklı eski İlçe Başkanı Pınar Susmuş'tan dikkat çeken açıklamalar geldi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeniizmir.com Yazarı Sıla Arabacıoğlu’nun haberine göre; CHP Bayraklı eski İlçe Başkanı Pınar Susmuş, CHP Bayraklı İlçe Kongresi’nde konuştu. Susmuş, kendi görev süresiyle ilgili açıklama, “Ben büyük bir tehdit ve baskı altında görevimi sürdürdüm. İstifalar cebimde dediler. O istifalar zamanı gelince cepten çıktı. Belediyenin özel kaleminde çalışan arkadaşımız ilçeye darbe yapıyoruz dedi. Hiçbir CHP’li arkadaşımızın ağzına darbe kelimesi yakışmaz” ifadelerini kullandı. Susmuş, Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal’ın kongreye müdahil olduğunu ve Mansuroğlu Mahallesi’nde sandığa hile karıştırıldığını iddia etti.

‘ESKİ COŞKU YOK’

Susmuş, “Partimizde emek harcamış, sahada çalışma yapmış her partilimizin bu göreve takip olma hak ve yetkisi bulunuyor. Ancak tarih tekerrürden ibarettir sözü bayraklı da yeniden tecelli etti. Nasıl ki 2019’da tecelli eden kongremizde yerel yönetim tarafından belediye başkanımız tarafından tek tek çalışarak baskı ve etki altına almaya çalışıldı. Bu kongrede de aynı olaylarla karşı karşıyayız. Tarihin tekerrür etmemesini çok isterdik. Ben bu salonda eski heyecanı ve coşkuyu görmediğimi üzülerek beyan etmek istiyorum” dedi.

‘MANSUROĞLU’NA HİLE KARIŞTI’

Ben büyük bir tehdit ve baskı altında görevimi sürdürdüğünü dile getiren Pınar Susmuş, “İstifalar cebimde dediler. O istifalar zamanı gelince cepten çıktı. Belediyenin özel kaleminde çalışan arkadaşımız ilçeye darbe yapıyoruz dedi. Hiçbir CHP’li arkadaşımızın ağzına darbe kelimesi yakışmaz. Benim yanımda dimdik duran gençlik kolları başkanım bu baskılara boyun eğmediği için görevinden düşürüldü. Yine aynı oyun yapıldı, istifalar cepten çıkarıldı ve yönetim düşürüldü. İster Serdar Sandal bir kez daha aday gösterilsin ya da gösterilmesin aynı şevk ile çalışacak arkadaşlara ihtiyacımız var. Artık belediyede çalışmayan insanların ilçe başkanı olmaması geleneği mi oluşturulmak isteniyor? Delege olsak ne olmasak ne. Mansuroğlu Mahallesi’nde sandığa hile karıştırmanın anlamı nedir? Bu kadar mı önemli delege olmak?” diye konuştu.

Haber Merkezi

Bayraklı’da flaş iddia: Baskı altındaydım, seçime yerel yönetim müdahil oldu

Yorumlar kapalı.