Birleşmiş Milletler ile insani yardım imzası

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu arasında, kalkınma ve insani yardım çabalarının etkinliğini artırmak için iş birliği mutabakat metni imzalandı. Başkan Soyer, “Yapabileceğimizin en iyisini yapmak ve diğer belediyelere öncü olmak istiyoruz. Yardımcı olunacak noktalarda destek vermeye hazırız. İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak projelerimizde Türkiye’ye örnek olmayı amaçlıyoruz” dedi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) arasında kalkınma ve insani yardım çabalarının etkinliğini artırmak için karşılıklı olarak ilgi duyulan alanlarda iş birliği mutabakat metni imzalandı. Egemenlik Evi Başkanlık Toplantı Salonu’ndaki törene İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Tugay, Sosyal Projeler Dairesi Başkanı Anıl Kaçar, Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Melih Yalçın, UNFPA Türkiye Temsilcisi Hassan Mohtashami, Üreme Sağlığı Program Koordinatörü Gökhan Yıldırımkaya, İnsani Yardım Programı Yöneticisi Nazlı Moral, Kaynak Geliştirme ve Ortaklıklar Sorumlusu Nazife Ece Karaduman, İzmir Saha Sorumlusu Aylin Çelik katıldı.

“DESTEĞE HAZIRIZ”

İmza töreninde konuşan Başkan Soyer, “Yapabileceğimizin en iyisini yapmak ve diğer belediyelere öncü olmak istiyoruz. Yardımcı olunacak noktalarda destek vermeye hazırız. İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak projelerimizde Türkiye’ye örnek olmayı amaçlıyoruz” dedi.

Dünya çapındaki araştırmalardan örnekler veren UNFPA Türkiye Temsilcisi Hassan Mohtashami ise İzmir Büyükşehir Belediyesi’yle yürütülecek ortak çalışmalardan duyduğu memnuniyeti aktardı. Kalkınma ve nüfus politikalarından söz eden Mohtashami, aile planlamasının önemine vurgu yaptı.

Birleşmiş Milletler ile insani yardım imzası

Yorumlar kapalı.