Birlik ayında kadın erkek ayrı sıraya sokuldu

Atatürk Meydan’nda AK Parti Konak İlçe Başkanlığı, aşure dağıtma etkinliği düzenlendi. Etkinlikte haremlik selamlık sıra dikkat çekti.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeniizmir.com Yazarı Sıla Arabacıoğlu’nun haberine göre; AK Parti Konak İlçe Başkanlığı, Atatürk Meydanı’nda aşure dağıtma etkinliği düzenledi. Etkinlikte kadın ve erkeklerin ayrı sıralara girilmesi istenmesi dikkat çekti. 17.00’da başlanacak etkinlik için AK Parti İl Başkanı Bilal Saygılı’nın alana gelmesi beklendi. Vatandaşlardan ‘Neden bekliyoruz?’ ‘Kaç dakika oldu?’ tepkileri üzerine Saygılı gelmeden etkinliğe 17.30 sularında başlandı. Aşure sırasında adeta izdiham yaşandı.

birlik ayinda kadin erkek ayri siraya sokuldu whatsapp image 2023 08 08 at 18.32.32 e1691508959907

‘KIYMET VERİYORUZ’

AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, “Muharrem ayımız İslam dinimizde ve insanlığın varoluş tarihinden itibaren bugüne kadar toplumumuzun birlik, beraberlik ve kardeşlik hukukunu temsil eden bir aydır. Muharrem ayımız en kıymetli aylarımızdan biridir. Hem hüzün hem mutluluk vardır. Hz. Hüseyin’in şehit olması… Ama bununla beraber bütün insanlığın birlik beraberlik içinde olmaya çalıştığı bir aydır. Aşurenin içindeki karışım aslında biz ülke insanları olarak farklı farklı insanlarız ama bir tabağa girdiğimizde çok güzel lezzet oluruz mantığında manevi bir anlamı vardır. Bu güzelliği halkımızla paylaşmak AK Parti olarak çok kıymet verdiğimiz bir davranıştır” dedi.

‘BİRLİK’ MESAJI

Birlik mesajı veren Saygılı, “Biz, AK Parti olarak hiçbir zaman kavganın yanında olmadık. Barışın yanında olduk. Tercihimiz her zaman bütün halkımızın bir arada olması. Şehrimiz için ortak menfaatin gerektirdiği her konuda yanındayız. Biz İzmir’imiz için taşın altına elimizi değil gövdemizi koyan insanlarız. Bizim herkese kapımız açıktır. Kapısı kapalı olanlar kendileri düşünsünler” diye konuştu.

SIRA AYRIMINA CEVAP

Saygılı’nın ardından AK Parti Konak İlçe Başkanı Sait Başdaş, “Bizim aşure etkinliğimizi geleneksel hale getirdik, 6 yıldır yapıyorum. Buraya Konak’ın bütün bileşenlerini davet ettik. Muharrem Ayı, birlik beraberlik ayıdır” ifadelerini kullandı.

birlik ayinda kadin erkek ayri siraya sokuldu img 6055 scaled

Başdaş, kadınların ve erkeklerin ayrı olarak sıraya alınması ile ilgili “Kadın Kolları Başkanımız Dilek Hanım orada. Kendisi de bayanlara dağıtmak istiyor. Bayanları ayrı çekim yapıyor, kendi sayfalarında. Yoksa herhangi bir şey değil” açıklamasını yaptı.

Haber Merkezi

Birlik ayında kadın erkek ayrı sıraya sokuldu

Yorumlar kapalı.