Buca’da sokaktaki canlar için seferberlik başlatıldı

Hayvan dostu projeleri ile ülkeye örnek olan Buca Belediyesi, sokaktaki can dostlarına yönelik kısırlaştırma seferberliği başlattı.

Buca'da sokaktaki canlar için seferberlik başlatıldı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Belediye Başkanı Erhan Kılıç, veteriner hekim, laborant ve sağlık teknikeri sayısını artırarak kadrolarını güçlendirdiklerini,  böylelikle Buca’da daha kısa zamanda daha çok can dostuna ulaşabildiklerini söyledi.

Kentteki sokak hayvanlarının yaşam koşullarını iyileştirmek için çalışmalar yürüten  Buca Belediyesi, kısırlaştırma işlemlerini yaygınlaştırdı. Can dostlarını araçla bulunduğu yerden alarak Buca Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ne götüren ekipler, kısırlaştırma işleminin yanı sıra sağlık kontrollerini de gerçekleştiriyor. Aşıları ve iç parazit ilaçları yapılan sevimli dostlar, daha sonra yaşam alanlarına bırakılıyor.

BİN HAYVAN KISIRLAŞTIRILACAK

Veteriner hekim, laborant ve sağlık teknikeri sayısını artırarak kadrosunu güçlendiren Buca Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, yerel hayvan koruma görevlileri ve Bucalılar’la iş birliği halinde yıl sonuna kadar yaklaşık bin hayvanı kısırlaştırmayı hedefliyor.

İLK ETAPTA KEDİLER VAR

Kısırlaştırma çalışmalarında öncelikle kedilerin yer aldığı belirtilirken,  sokaklarındaki hayvanların kısırlaştırılmasını isteyen Bucalılar’ın 0 232 439 10 10 numaralı telefondan 5’i  tuşlayarak talep oluşturabilecekleri kaydedildi.

SÜREKLİ HİZMET

Buca’da hiçbir can dostunun sahipsiz olmadığını belirten Belediye Başkanı Erhan Kılıç, “Veteriner İşleri Müdürlüğümüz her bir can dostunu yakından takip edip, gerekli sağlık hizmetlerini yürütmektedir. Güçlendirdiğimiz kadromuz  kesintisiz olarak can dostlarımıza hizmet vermeyi sürdürmektedir” diye konuştu.

 

Haber Merkezi

Buca’da sokaktaki canlar için seferberlik başlatıldı

Yorumlar kapalı.