Büyükşehir’den Güzelbahçe’yi rahatlatacak proje

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Güzelbahçe sahil yoluna nefes aldıracak 75. Yıl Cumhuriyet Bulvarı projesinin yapımına başladı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı, Güzelbahçe trafiğini önemli ölçüde rahatlatacak 75. Yıl Cumhuriyet Bulvarı’nın ilk etabı olan Yalı Mahallesi’nde çalışmalara başladı. Seferihisar Caddesi’nden başlayıp Maltepe Askeri Lisesi önünde bitecek yol ilçe trafiğine nefes aldıracak. Yalı ve Maltepe mahallelerinden geçecek 24 buçuk metre genişliğinde,  4 bin 250 metre uzunluğundaki yol geliş ve gidiş çift şerit olarak planlandı. Bulvarın dört etapta tamamlanması hedefleniyor.
Bulvar çalışmalarının tamamlanması için ekiplerin yoğun şekilde çalıştığını belirten İzmir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Şantiye Şube Müdürlüğü’nde görevli İnşaat Mühendisi Hüseyin Bağzıklı, “Güzelbahçe’de ana sahil yolu tek gidiş ve tek geliş şeklinde. Bu nedenle de özellikle hafta sonları trafik yoğunluğuna neden oluyor. 75. Yıl Cumhuriyet Bulvarı çift gidiş ve çift geliş olarak düzenlenecek. Böylelikle trafik rahatlayacak, ilçe nefes alacak” dedi.

HABER MERKEZİ

Büyükşehir’den Güzelbahçe’yi rahatlatacak proje

Yorumlar kapalı.