Çağlayan Bilgen: Meydanı gençlere bırakmak için çekildim

Güzelbahçe Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleşen Güzelbahçe İlçe Olağan Kongresi'nde mevcut başkan Çağlayan Bilgen meydanı gençler bırakmak için ben adaylıktan çekildim diyerek açıklama yaptı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeni İzmir Gazetesi’nden Şaha Çimen’in haberine göre, yaklaşık 5 yıldan beri Güzelbahçe ilçe başkanlığı görevini yürütten Güzelbahçe mevcut ilçe başkanı Çağlayan Bilgen daha önce yaptığı bir açıklamayla aday olmayacağını söylemişti.

‘Gençlerin ve kadınların önü açılmıyor’

Gerçekleştirilen kongrede konuşan Bilgen şunları söyledi:
“Biliyorsunuz herkes gençlerin yolunun açılması gerektiğini söylüyor ancak iş icraata gelince ne gençlerin ne de kadınların önü açılmıyor. İkinci plana atılıyor. İki genç arkadaşımız yarışacak. Onlara başarılar diliyorum. Ancak bu yarışacak arkadaşlarımız bir delege seçiminden çıktılar. Biz kardeşliği, uzlaşmayı, dayanışmayı bu ilçede gördük. Bunu sürekli sürdürmek için İzmir’de hiçbir ilçede uygulanmayan bir sistem uyguladık. Bizim listelerin başını ne bir meclis üyesi ne bir eski ilçe başkanı ne de mevcut meclis üyesi çekti. Biz dedik ki bütün milletvekillerimizin yer aldığı bütün ilçe başkanlarımızı mevcut tüm meclis üyelerimizi delege yaptık. Dolayısıyla biz bu uygulamayı yapmakla çok mutluyuz. Hiçbir şekilde pişman değiliz.”

Bilgen sözlerine son verirken delege seçimleriyle ilgili herkesten görüş aldıklarını söyleyerek, ‘adeta çarşaf liste uyguladık’ dedi.

HABER MERKEZİ

Çağlayan Bilgen: Meydanı gençlere bırakmak için çekildim

Yorumlar kapalı.