Cem Garipoğlu’nun mezarı açılacak mı?

İstanbul'da 2009 yılında Münevver Karabulut'u vahşice öldüren ve cezaevinde öldüğü iddia edilen Cem Garipoğlu davasında yeni bir gelişme yaşandı. 

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Üzerinden 14 yıl geçen Münevver Karabulut cinayetinin katil zanlısı Cem Garipoğlu’nun mezarı açılsın şikâyetinde yeni bir gelişme yaşandı.

Habertürk’ten Mustafa Şekeroğlu’nun haberine göre Münevver Karabulut’un babası Süreyya Karabulut’un katil Cem Garipoğlu’nun ölmediği iddiası üzerine mezarının açılması için son olarak Adalet Bakanlığı’na başvurusu ret kararı ile sonuçlandı.

Cem Garipoğlu’nun mezarının açılması talebini reddeden savcılık, Adli Tıp Kurumu Biyoloji İhtisas Dairesi’nce yapılan incelemede ölen kişiden alınan DNA profili ile Cem Garipoğlu’nun anne ve babasından alınan DNA örnekleri arasında yüzde 99.99 uyum olduğunu belirtti.

İKİNCİ KEZ REDDEDİLDİ

Kararın ardından Karabulut Ailesi’nin avukatı Dr. Rezan Epözdemir, ret kararına itiraz ederek şikayet dilekçesini verdi. Epözdemir’in 3 ay önce üst mahkemeye yaptığı bu itiraz başvurusu sonuçlandı. Üst mahkeme Cem Garipoğlu’nun mezarının açılmasına izin vermeyerek takipsizlik kararı verdi.

İki mahkemeden de ret kararı gelmesinin ardından baba Süreyya Karabulut, avukatı aracılığı ile şikayeti Adalet Bakanlığı’na taşıdı. Yapılan başvuruda iki mahkemenin ret kararının verildiğini, bu karara itiraz ettiklerini belirterek Cem Garipoğlu’nun mezarının açılması talebinde bulundu. Adalet Bakanlığı, baba Süreyya Karabulut’un şikayet dilekçesinde talep ettiği Cem Garipoğlu’nun mezarı açılsın isteği reddedildi.

HABER MERKEZİ

Cem Garipoğlu’nun mezarı açılacak mı?

Yorumlar kapalı.