CHP adayından Kılıçdaroğlu ve Özel hakkında suç duyusurunda bulunmuş!

CHP'nin Balıkesir Karesi adayının 2017 yılında dönemin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP Başkanvekili Özgür Özel hakkında suç duyurusunda bulunduğu ortaya çıktı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Balıkesir Karesi Belediye Başkan adayı olarak açıkladığı eski AK Partili Mesut Akbıyık’ın Kemal Kılıçdaroğlu ve Özgür Özel hakkında suç duyurusunda bulunduğu ortaya çıktı.

Sözcü’den Saygı Öztürk’ün haberine göre, 2017 yılında dönemin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, CHP TBMM Grup Başkanvekilleri Özgür Özel, Engin Altay ve Engin Özkoç hakkında FETÖ/PDY’yle iltisakları oldukları iddiasıyla Balıkesir Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştu.

Akbıyık, “Aslında bu konunun tartışılmasını istemiyorum. Simgesel bir şikayetti bizim başvurumuz. Ayrıca yaptığım şikayetten de, Kılıçdaroğlu ve diğerlerinin dokunulmazlığının kaldırılması üzerine vazgeçtim. En kısa sürede eski Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu, Genel Başkanımız Özgür Özel’i ziyaret edeceğim ve özür dileyeceğim. Kendilerine çok büyük saygım var. Tecrübeli bir siyasetçi olmama rağmen kalabalıkla birlikte simgesel şikayetimizi yapmam yanlıştı. Şimdi seçime odaklandık. Hem Büyükşehir Belediyesi’ni, hem de Karasi Belediyesi’ni alacağız. Çok güzel hizmetlerimiz olacak” dedi.

Haber Merkezi

CHP adayından Kılıçdaroğlu ve Özel hakkında suç duyusurunda bulunmuş!

Yorumlar kapalı.