CHP Bornova ilçe seçiminde gerginlik yaşandı

CHP Bornova ilçe başkanlığı seçiminde gergin anlar oluştu. Adaylar konuşma yapmak için kürsüye çıkarken mevcut Başkan Çapın, Bornova Belediye Başkanı İduğ'a “Bu partiye kimse ihanet edemez” dedi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

yenikiraz.com’dan Semi Tektaş’ın haberine göre, sert tartışmaların yaşandığı CHP Bornova İlçe Kongresi’nde, adaylar sıraya kürsüye çıkıp konuşmalarını yaptı. Tekrar aday olan mevcut Başkan Ertürk Çapın, Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ’u eleştirdi. İduğ ile ideolojisinin farklı olduğunu aktaran Çapın, İduğ’un 11 ilde yaşanan afetin ardından mecliste yaptığı “Devlet oradaydı” konuşmasını hatırlattı. Diğer aday Koçanalı ise “Maalesef yüzde 30’lara varan oyumuza rağmen bakış açımızı çok daralttık. Bu konuda size bir fırsat sunuyoruz. Bu bakış açınızı genişleteceğiz. Bornova’da birbirinizle uğraşmayı bırakıp AK Parti iktidarının zorbalıklarıyla uğraşacağız” dedi.

“MEMNUN DEĞİLSENİZ BİZE YOLDAŞLIK YAPIN”

Adaylık konuşması için kürsüye çıkan Volkan Koçanalı, örgüte olan inancından dolayı ilçe başkanı adayı olduğunu belirterek, “Burada müthiş bir çekişme, kamplaşma var arkadaşlar… Maalesef yüzde 30’lara varan oyumuza rağmen bakış açımızı çok daralttık. Bu konuda size bir fırsat sunuyoruz. Bu bakış açınızı genişleteceğiz. Bornova’da birbirinizle uğraşmayı bırakıp AK Parti iktidarının zorbalıklarıyla uğraşacağız. Ülkeyi kurtaracağız. Partimize emek isteyen karşılıksız hangi görev varsa yaptım. Bundan sonra da yapmaya devam edeceğim. Bunları inançla coşkuyla yapacağım. Yeter ki partimiz içeride boşa harcadığı enerjiyi dışarıya harcamayı başarsın. Bunun yolu bazılarımızın sevmediği yol, örgütü gençleştirmek. Örgütü artık gençleştirelim. Seçimden önce bana “Çok geç çıktın kardeşim” diyenler oldu. Ama hiçbir şey için geç değildir. Bornova İlçe Başkanlığı yönetiminden memnunsanız devam edin, ama değilseniz gelin bize yoldaşlık yapın. Gelin CHP Bornova örgütünü hep birlikte ayağa kaldıralım. Aydınlık yarınlar için kendimi siz değerli örgütümün vicdanına bırakıyorum” sözlerini kaydetti.

 “YUHALAMAK NE DEMEK?”

Adaylık konuşmasını yapan mevcut İlçe Başkanı Ertürk Çapın, kürsüden Başkan İduğ’u eleştirdi. Çapın, “Ben de 15 Mayıs sabahı iktidar partisinin Bornova ilçe başkanı olacağıma emindim. Maalesef olmadı. Örgütümüz çalıştı. Bakın CHP örgütü çalıştı. Bornova örgütü binlerce kişiyle sandığa sahip çıktı. Ben buradan hepinize teşekkür ediyorum. Bir milletvekili seçiminde aldığımız oya bakın bir de Cumhurbaşkanlığı seçiminde aldığımız oya bakın.  Sayın Genel Başkanımızın aldığı oya bakın. Bu partinin üyesi hiç kimse bir oy Tip’e Bir Oy Kemal’e diyemez. Bu partinin üyesiyseniz ihanet edemezsiniz. Bana sosyal medyadan saldıran insanlar var. Bunu ben söylüyorsam beni de atsınlar partiden. Benim ailem buralı. Kimsenin CHP’ye ve yerel yönetimlere ve benim seçildiğim yerde çalışarak CHP’ye ihanet etme hakkı yok. Benim seçmenimin ekmeğini yiyeceksin sonra da ona buna susatacaksın, orda burada olur olmadık konuşacaksın.  Ben bu ilçenin başkanıysam bunu yaparım ve disipline veririm. Benim kimseyle kişisel problemim yok. CHP ilçe başkanlığı makamında oturuyorsunuz…Bu makamın gereklerini yapmak zorundasınız. Bir arkadaşımız olmadık sözler yazdı. Neymiş efendim o AK Parti Çorum ilçe başkanına söylüyormuş. Ayıp derler yuh derler. Ben partimi hiç terk etmedim. Hiç ayrılmadım. Defalarca bu salondan başı önde çıktım. Bir kere partime küsmedim. Şu tabloyu görüyorsunuz gerek var mı? Bizim partimizin kültüründe böyle bir terbiyesizlik yok ya. Hatibe böyle bir şey yapılır mı? Yuhalamak ne demek?”

“SATACAK MADALYANIZ BİLE YOK”

“Başkan benim çocukluk arkadaşım ama benim CHP’deki ideolojim ondan ayrı. Burada hiçbir partilim benim partililiğimi tartışmasın. Hiçbir ilçe başkanı arkadaşım belediye başkanı ile kötü olmak istemez. Ben CHP’nin birtakım ilkeleri var onlardan taviz veremiyorum. Bizim artık siyaseten yollarımız ayrıldı. Gitti Yeni Asır gazetesine arkada Kılıçdaroğlu kaçtı yazısı var. Ama dikkat edeceksiniz sayın başkan. Bilerek yapmadınız ama dikkat etmek zorundasınız. Kalktınız mecliste MHP AKP milletvekilleri. Bir toplantı yaptınız depremde kimse devlete karşı çıkmasın, devlet haklı, devlet ordaydı dediniz. Ben terbiyem gereği salonu terk etmedim ama olmaz sen hükümete hak veremezsin. Ben buna karşı çıkmak zorundayım. Siyasete bakışımız farklı arkadaşlar, ideolojimiz farklı. Farklı yollardaymışız ben bunu görememişim. Arkadaşlar. Burada fazla uzatmak istemiyorum ama benim madalyam burada ama sizin satacak madalyanız bile yok.”  ifadelerini kullandı.

 

 

Haber Merkezi

CHP Bornova ilçe seçiminde gerginlik yaşandı

Yorumlar kapalı.