CHP kampa girdi: CHP kampında ne konuşuluyor?

Cumhuriyet Halk Partisi, yerel seçim gündemiyle Antalya’da kampa girdi. Manavgat’ta 3 gün sürecek toplantılarda, partinin yerel seçim stratejisi konuşulacak. Detayları CNN TÜRK Muhabiri Melike Görür aktardı.

CHP kampa girdi: CHP kampında ne konuşuluyor?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CNN TÜRK Muhabiri Melike Görür detayları şu ifadelerle aktardı;

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Manavgat’ta kampa girdi. Kamp dün başladı. CHP Genel Başkanı Özgür Özel bugün kampın açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Özel, milletvekilleriyle kapalı toplantıda bir araya geliyor. Özgür Özel’in açılış konuşmasındaysa dikkat çeken başlık iş birliği ile başlıyor.

Özel, geçtiğimiz günlerde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i ziyaret etmişti ve iş birliği konusunda İYİ Parti Genel İdare Kurulu’nun kararını değiştirip değiştiremeyeceğini sormuştu.

Akşener’de pazartesi günü Genel İdare Kurulu’nu toplayacağını söylemişti. Özel, bu konuşmayı hatırlattı ve ‘her türlü karara da saygılı olacaklarını’ söyledi.

Ancak CHP’nin iş birliğini istediğini vurguladığı bir kez daha ve İYİ Parti’nin Genel İdare Kurulu’nun toplamasının ardından kamp programı değişti. Pazar günü MYK toplanacak. Aslında pazartesi günü toplanması bekleniyordu. Ancak MYK toplantısı yarın Antalya’da olacak. Ankara’da parti meclisi toplanacak. İYİ Parti’deki Genel İdare Kurulu ile eş zamanlı olarak da CHP’de Ankara’da parti meclisi toplantısı olacak.

Bugün ilk toplantı başladı. Özgür Özel‘in açılış konuşmasının ardından şu anda kapalı toplantıda ise aslında önümüzdeki yasama yılı içerisindeki etkinlikler konuşulacak, programlar yapılacak.

Kampın en önemli gündem maddelerinden biri de yerel seçimler… Yerel seçimlerde belediye başkan adaylarının belirlenmesiyle ilgili değerlendirmeler yapılacak. O stratejiler değerlendirilecek.

Zaten milletvekilleri bölgelere, şehirlere gideceklerdi. ‘ Hangi milletvekilleri, hangi illere gidecek?’ işte tüm bunların değerlendirmeleri yapılacak ve belediye başkan adaylarının belirlenme stratejileri konuşulacak.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu. Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun dışındaki tüm CHP’li belediye başkanlarının olduğu illere memnuniyet anketleri yapılacak.

O memnuniyet anketleri geçtiğimiz hafta pazartesi günü başlamıştı. O memnuniyet anketlerinin durumlarının konuşulması bekleniyor.

Kampın gündemi yerel seçimler ve sonrasındaysa Anayasa Mahkemesi ile Yargıtay arasındaki o polemikte bugünkü toplantılarda konuşulacak. Aynı zamanda da Genel Kurul’da bütçe mesaisi başlayacak ve milletvekilleri de o bütçeyle ilgili atacakları adımlar konuşulacak.

Haber Merkezi

CHP kampa girdi: CHP kampında ne konuşuluyor?

Yorumlar kapalı.