CHP Karabağlar’da Tangobay başkanlık için yola çıktı

Avukat Emel Tangobay, CHP Karabağlar İlçe Başkanlığı adaylığını açıkladı. CHP Karabağlar İlçe binası önünde yapılan açıklamaya kalabalık bir topluluk katıldı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Karabağlar’da 27 Ağustos’ta yapılacak kongre öncesinde hareketlilik sürüyor. Partinin çeşitli kademelerinde görev yapan Avukat Emel Tangobay, başkanlık için yola çıktı.
Açıklamaya CHP İl Başkan Yardımcıları Polat Manduz ve Ali İhsan Yıldız katılırken, Karabağlar Belediye Meclis üyeleri de destek için hazır bulundu.

‘PARTİ EMEKÇİSİ’

Tangobay, Cumhuriyet Halk Partisin’de kadın kolları, eğitim komisyonu, hukuk komisyonu, seçim koordinasyon kurulu, ilçe seçim kurulu, Parti okulu eğitmeni ve Belediye Meclis Üyeleri eğitmeni, il ve ilçe kongre delegeliği, meclis üyeliği görevlerinde bulunduğunu kayderek, “Parti örgütümden İlçe Başkanı adayı olmam yönünde gelen talepleri değerlendirerek örgütün adayı olarak Cumhuriyet Halk Partisi Karabağlar İlçe Başkanlığına adayım. Partide hiçbir emeği olmadan tepeden inme ilçe başkanlığına aday değilim. Bir örgüt emekçisi olarak grupların değil bütün Cumhuriyet Halk Partililerin adayıyım. Örgütümüzle birlikte partimizi katılımcı bir anlayışla büyüterek yönetmek iddiasıyla sizler ile birlikte İlçe Başkanlığı görevini yapmaya adayım” dedi.

Tangobay Türkiye’nin önemli sorunlarla boğuştuğunu vurgulayarak, “Bugün ülkemiz soygun, hukuk tanımazlık, ekonomik kriz, sosyal problemler, işsizlik ile boğuşmaktadır. Emekli ve tüm çalışan kesimler açlık sınırının altında alım gücüne mahkum edilmiş, gazeteciler ve muhalifler, taraflı yargı ile korkutulup susturulmaya çalışılmaktadır. Gençler ve nitelikli işgücü ülkeyi terk etmektedir. Toplumun büyük kesimi refahta değil yoksullukta eşitlenmiştir. Halkımızın inanç ve değerleri iktidar sahipleri tarafından istismar edilerek iktidarlarını korumaya çalışmaktadırlar” diye konuştu.

‘ADALET, EŞİTLİK, ÖZGÜRLÜK’

CHP’nin bu durumu aşmasının yolunun dayanışma olduğunun altını çizen Tangobay, “Ülke bu durumdayken, bizlere düşen görev çağdaş cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu köklerini Müdafa-i Hukuk Cemiyetleri ve Kuva-i Milliyeden alan kuruluşun ve kurtuluşun partisi Cumhuriyet Halk Partililer olarak bütün bu olumsuzlukları Cumhuriyet Halk Partisi ilke ve değerleri ile sosyal demokrasinin özgürlük, adalet, eşitlik ve toplumsal dayanışma kavramları ile aşacağımızı biliyoruz” sözlerine yer verdi.

‘YERELDEN MÜCADELE’

Tangobay, toplumun tüm kesimlerini mücadeleye katma hedefinde olduklarını söyleyerek, “Bizler bu mücadeleyi parti örgütümüz başta olmak üzere toplumun tüm kesimlerini ortak paydamız olan Cumhuriyet değerleri etrafında birleştirerek yerelden başlatmayı hedeflemekteyiz” açıklamasını yaptı.

‘SOSYAL DEMOKRAT ANLAYIŞ’

CHP’nin ilke ve değerlerinin adayı olarak yola çıktığını aktaran Tangobay, “İşte bu nedenle biz Cumhuriyet Halk Partisi’nin ilke ve değerlerinin adayıyız. Örgütün devrimci ve demokrat anlayışının adayıyız. Örgütün sosyal demokrat anlayışının adayıyız. Örgütün katılımcı demokrasi anlayışının adayıyız.
Örgütün tecrübeli, genç, kadın ve erkek her yaştan üyesi ile mutlak eşitlik anlayışının adayıyız. Yönetimde temsiliyette adalet diyenlerin adayıyız. Karar süreçlerinde örgüt ile birlikte ortak aklı savunanların adayıyız.
Adaylığımız ve mücadelemiz bir gurubun veya birkaç kişinin siyasi ikbal ve kariyer planlaması için değil yerelde ve genelde partimizin ilke ve değerlerini iktidara taşımak içindir.
Atatürk’ün bizlere emaneti olan çağdaş Türkiye Cumhuriyeti ve onun değerleri olan laik sosyal hukuk devletini koruma ve yaşatma azim ve kararlığı ile bu onurlu görevi yapmaya hazırız. Son olarak biz kadınlar partimizin iktidarı için sokaktayız hayatın her alanında mücadelemiz ve emeğimiz var. Şimdi birlik ve dayanışma için biz yöneteceğiz” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

CHP Karabağlar’da Tangobay başkanlık için yola çıktı

Yorumlar kapalı.