CHP’li Aday Canpolat: Kılıçdaroğlu liderliğinde değişim sağlayacağız

CHP İstanbul İl Başkan Adayı Cemal Canpolat, Kemal Kılıçdaroğlu'na yeşil ışık yakarak "Biz genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde değişimi sağlayacağız" dedi.

CHP'li Aday Canpolat: Kılıçdaroğlu liderliğinde değişim sağlayacağız
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP İstanbul İl Başkan adayı Cemal Canpolat, partisinin yarın yapılacak İstanbul kongresi öncesi değerlendirmelerde bulundu. Canpolat, parti içindeki tartışmalarla ilgili, “Biz genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde değişimi sağlayacağız” dedi.

Gazete Duvar’dan Eren Topuz’a konuşan Canpolat, parti örgütünün yalnızca afiş asmayacağını ve canlanarak sokaklara, fabrikalara ineceğini dile getirdi. CHP’de Kemal Kılıçdaroğlu’nun da değişim istediğini savunan Canpolat, İstanbul kongresindeki sonucun büyük kurultaydakine paralel olmasını beklediğini dile getirdi.

Cemal Canpolat’ın açıklamalarından önce çıkanlar şöyle:

“Yeni dönemde hem dışlanmış, yalnız kalmış kitleleri, hem de en eğitimli kesimleri partinin çalışma alanlarına çekeceğiz. ‘Broşür- afiş- pankart’ işlerine ve sandık güvenliğine sıkıştırılan ve ‘Olmasa da olur’ bir hale getirilen örgütü yeniden sokağa, mahalleye, fabrikaya, üniversiteye, meydanlara taşıyacağız. Partide kararlara ve mücadeleye katılımı ve temsiliyeti artırmak için sendikacılara, akademisyenlere, aydınlara, meslek odası temsilcilerine, esnafa, sanatçılara, öğrencilere parti içinde ‘meclisler’ oluşturarak temsillerini sağlayacağız ve partiyi onlarla birlikte yöneteceğiz.

‘Kılıçdaroğlu ile değişim sağlayacağız’

CHP’deki değişim tartışmasını Genel Başkan değişimine indirgemek, gerçek bir değişim fırsatının ıskalanması demektir. Biz genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde değişimi sağlayacağız. Parti kurulları, kurultay Genel Başkan değişimi isterse tabi ki değişim ve yenilenme Sayın Kılıçdaroğlu’nu da kapsar.

‘Sonuç, kurultayla paralel işler’

İstanbul Kongresi’nde kim seçilirse seçilsin, CHP İstanbul örgütünün tüm üyelerinin başkanı olacaktır. Büyük kurultaya etkisi ne olur derseniz, delegelerimizin İstanbul’daki tercihi ile büyük kurultaydaki tercihlerinin paralel yönde olacağını söylemek yanlış olmaz.

‘Ekrem İmamoğlu’nu ben önerdim’

CHP’de değişim talebinin sadece Ekrem İmamoğlu’nun bir talebi olduğunu söylemek doğru bir tespit değil. Genel Başkanımız da ben de partimizin bütün üyeleri ve seçmenleri de partimizi iktidara taşıyacak bir değişimi talep ediyor. İmamoğlu’nu Beylikdüzü Belediye Başkanı olduğu dönemde büyükşehir belediye başkanlığı için öneren kişi bendim. Türkiye’de tarihe geçecek bir ittifakı kurgulayan, iktidarın ezberini bozan ve gerçekleştiren genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Muhalefetin Türkiye gündemi yerine kendi gündemine döndüğü bir ortamda ittifakın koşulları ne olur, nasıl ittifakları hangi ilkeler çerçevesinde gerçekleştirilir, bunlar daha sonraki konulardır.”

Haber Merkezi

CHP’li Aday Canpolat: Kılıçdaroğlu liderliğinde değişim sağlayacağız

Yorumlar kapalı.