CHP’li Öztunç, İzmir’den ateş püskürdü: Seçimin kaybedilmesindeki suçlu…

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, CHP’nin seçimi kaybetmesindeki sorumluyu açıkladı. Öztunç’un açıklamaları dikkat çekti.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeniizmir.com’dan Sıla Arabacıoğlu’nun haberine göre; CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, CHP Bayraklı İlçe Kongresi’ne katıldı. Öztunç, İzmir’den dikkat çeken açıklamalarda bulundu. ‘Değişim’ tartışmalarına değinen Öztunç, “Parti içindeki bazı hainler çıkmış, yerel seçimlerde kaybedeceğimizi söylüyor. İstanbul’u da İzmir’i de Ankara’yı da alacağız yanına diğer illeri de koyacağız. Yiğit düştüğü yerden kalkarmış” dedi. Öte yandan Öztunç, genel seçimlerin kaybedilmesindeki suçluyu açıkladı. Öztunç, “Seçimin bu noktaya gelmesinin sorumlusu evet sayın genel başkanımızdı. Ama sadece o suçlu değil, ben de suçluydum, MYK üyeleri de adaylarımız da suçluydu. Diğer genel başkanların hiç mi suçu yoktu?” diye konuştu.

‘PARTİLİ DEĞİL PARTİCİYİM’

Öztunç, seçimleri kazanmak için Türkiye’nin dört bir yanında mücadele verdiklerinin altını çizerek “Amacımız kazanmaktı, olmadı. Kazanamadık. Bunun sorumlusu, sorumluları kimdir, neden böyle oldu niye kaybedildi tartışılır ve konuşulması gerekir. Asıl mesel seçimlerden sonra başladı. Hemen ardından sanki önceden hazırlık yapılmış gibi salvolar başladı. Seçimin bu noktaya gelmesinin sorumlusu evet sayın genel başkanımızdı. Ama sadece o suçlu değil, ben de suçluydum, MYK üyeleri de adaylarımız da suçluydu. Diğer genel başkanların hiç mi suçu yoktu? Gelen CHP’ye vuruyor, giden CHP’ye vuruyor. Bizim parti sever bu işleri. Parti içi meselelere harcanan mesai seçime harcansa belki başka bir sonuç çıkar. Biri çıktı Bolu’dan Ankara’ya yürüdü. Siyaset iddia işidir, iddia sahibi değilseniz siyaset yapmayın. Eğer bir insan partinin genel başkanı olmak istiyorsa ben adayım diyecek. Adayım diyemiyorsa karnından konuşmayacak. Deniz Baykal, Bülent Ecevit ‘Ben adayım’ dedi ve yarıştı. Kılıçdaroğlu, ‘adayım’ dedi ve iddiasını ortaya koydu. Aday olmaya karar verirsem ilk şu duyacak bu duyacak. Kardeşim adaysanız çıkın söyleyin, belki biz de destekleyecek. Ben partili değil particiyim. Asıl olan partidir. İsimler gelir geçer. İşin en kolayı genel başkanı suçlamaktır. Yok öyle üç kuruşa beş köfte. Ben ne Ekremciyim ne Kemalciyim. Ben particiyim” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

CHP’li Öztunç, İzmir’den ateş püskürdü: Seçimin kaybedilmesindeki suçlu…

Yorumlar kapalı.