Cumhurbaşkanı Erdoğan Cezayir’e gidiyor

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbun'un daveti üzerine resmi ziyaret için bugün Cezayir'e hareket ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Cezayir'e gidiyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbun’un daveti üzerine resmi ziyaret için bugün Cezayir’e hareket ediyor. Bu ziyaret, Türkiye ile Cezayir arasındaki Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi’nin İkinci Toplantısı’na katılmak amacıyla gerçekleştirilecek.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın açıklamasına göre, söz konusu toplantı, her iki ülkenin ilgili bakanlarının da katılımıyla Cezayir’in başkenti Algiers’te gerçekleşecek. Toplantıda, Türkiye ile Cezayir arasındaki son zamanlarda artan iş birliği ve ilişkilerin geniş bir perspektiften ele alınması planlanıyor. Ayrıca, iki ülke arasındaki iş birliğinin daha da derinleştirilmesi ve geliştirilmesi için atılabilecek adımlar da masaya yatırılacak.

Görüşmeler sırasında, Türkiye ile Cezayir arasındaki ikili ilişkilerin yanı sıra özellikle İsrail’in Gazze ve işgal altındaki Filistin topraklarına yönelik saldırıları gibi bölgesel ve küresel konuların da tartışılması bekleniyor.

Konsey Toplantısı’nda, Türkiye ile Cezayir arasındaki ilişkileri daha da güçlendirecek çeşitli anlaşma ve mutabakat metinlerinin imzalanması da öngörülüyor. Bu anlaşmaların, Türkiye ile Cezayir arasındaki stratejik iş birliğine önemli katkılar sağlaması amaçlanıyor.

Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Cezayir’e gidiyor

Yorumlar kapalı.