Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile ölümlü trafik kazaları kaldırılıyor

Cumhurbaşkanlığınca yayınlanan Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı kapsamında 2030 yılına kadar trafik kazalarında yaşanan can kayıplarının yüzde 50 oranında azaltılması, 2050 yılında ise trafik kazalarında can kaybının hiç yaşanmaması planlanıyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanlığınca yayınlanan Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı kapsamında 2030 yılına kadar trafik kazalarında yaşanan can kayıplarının yüzde 50 oranında azaltılması, 2050 yılında ise trafik kazalarında can kaybının hiç yaşanmaması planlanıyor. Gerek trafik kuralları, gerek araçların yapısı gerekse trafik ekipleri tarafından yapılan denetimler, bu palana göre hazırlanıyor.

Eylem planı kapsamında güvenlik güçlerince uygulanan hız denetimleri ve alkol denetimleri de sıklaştırıldı. İzmir İl Jandarma Komutanlığı bir haftada 35 bin 134 aracı denetledi. İzmir İl Jandarma Komutanlığı tarafından gerçekleştirilen denetimlerde 143 araç sürücüsünün alkollü olduğu tespit edilerek cezai işlem uygulandı. Bin 187 sürücüye hız limitini aştığı için cezai işlem uygulandı. Bin 549 sürücüye ise çeşitli trafik kuralı ihlali nedeniyle cezai işlem uygulandı.

İzmir İl Jandarma Komutanlığı bir haftada toplam 5 milyon 226 bin 752 liralık trafik cezası uyguladı.

Hasan Demir

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile ölümlü trafik kazaları kaldırılıyor

Yorumlar kapalı.