Dağ köyleri üreticileri zeytin üretimi konusunda bilgilendirildi

Torbalı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü'ne bağlı tarım mühendisleri bir yandan Torbalı Ovası'nda ürün kontrolleri gerçekleştirirken bir yandan da üreticilere dönük bilgilendirme faaliyetleri gerçekleştiriyor.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Torbalı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne bağlı tarım mühendisleri bir yandan Torbalı Ovası’nda ürün kontrolleri gerçekleştirirken bir yandan da üreticilere dönük bilgilendirme faaliyetleri gerçekleştiriyor. Özellikle dağ köylerindeki tarım üreticileri sık sık, üretime yönelik bilgilendiriliyor.

Bu kapsamda son olarak Torbalı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri üreticiyi zeytin zararlıları ve hastalık konularında bilgilendirdi. Ayrıca ekipler üreticilerin taleplerini ve sıkıntılarını da dinleyerek çözüm önerilerinde bulundu.

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri yaptığı açıklamada bilgilendirme ve denetimlerin devam edeceğini belirterek, “Köylerimizdeki üreticilerimizi bilgilendirme toplantılarımız devam edecek. İlçedeki bütün köylere giderek üretici ile buluşacağız. Aynı zamanda denetimlerimiz aralıksız devam edecek” denildi.

Hasan Demir

Dağ köyleri üreticileri zeytin üretimi konusunda bilgilendirildi

Yorumlar kapalı.