Denizaşırı iki ülkenin akademik iş birliği

Ege Üniversitesi (EÜ) ve Japonya Tokyo Metropolitan Üniversitesi arasındaki akademik iş birliği iki ülkeden yeni araştırmacıların katılımıyla devam ediyor.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

EÜ Güneş Enerjisi Enstitüsü öğretim üyesi Prof. Dr. Şule Erten Ela’nın, 2017 yılında Tokyo Metropolitan Üniversitesi tarafından düzenlenen “Uluslararası Hidrojen Enerjisi Konferansına” konuşmacı olarak davet edilmesi ile başlayan iş birliği yedi yıldır kesintisiz devam ediyor. Tokyo Metropolitan Üniversitesi Uygulamalı Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yuji Kubo ile aralarındaki karşılıklı güven ve uyumun uzun süreli akademik iş birliğine de yansıdığını belirten Prof. Dr. Erten Ela, “2019 yılından bu yana karşılıklı iş birliği protokolü içinde bulunduğumuz Prof. Dr. Kubo ile perovskite güneş hücrelerinde yeni malzemelerin geliştirilmesi ve güneş pili performanslarının artırılması üzerine çalışıyoruz.” diye konuştu.
Tokyo Metropolitan Üniversitesi’nin, Ege Üniversitesi’ne araştırmacı göndererek desteklemesinden son derece memnun olduğunu belirten Prof. Dr. Erten Ela, “Japon araştırmacıların son derece nazik, zeki ve bilgili olması nedeniyle araştırma çalışmalarımız mutluluk kaynağına dönüşüyor. Farklı kültürlerin bir araya gelerek kaynaşması, enstitüdeki tüm araştırmacıların gelişimi için de güzel bir imkan oluşturuyor. Gelinen süreçte perovskite güneş hücrelerini Japonya iş birliğinde geliştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Haber Bülteni 

Denizaşırı iki ülkenin akademik iş birliği

Yorumlar kapalı.