Denizli’de yurtsuz kalan yok

Gençlik ve Spor Bakanlığı, yurt başvurularını almaya devam ediyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı'na (GSB) bağlı Denizli’de bulunan yurtlar, yeni eğitim ve öğretim yılında konaklamak isteyen öğrencilerine kapılarını açtı. İl genelinde 11 öğrenci yurdu ve 12 bin 394 yatak kapasitesi bulunan yurtlara aileleri ile gelen öğrenciler, istedikleri yurtlara başvurmanın ardından yerleşmesi ile açıkta kalmadı.

Denizli'de yurtsuz kalan yok
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İl genelinde faaliyet gösteren KYK yurtlarındaki doluluk ile ilgili son durum hakkında önemli açıklamalarda bulunan Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, yatay geçiş, dikey geçiş, yüksek lisans, doktora, ek kontenjan, özel yetenek öğrencileri için yurt başvuruları sürdüğünü ve yurtlarda misafir edilecek öğrenciler için yeterli kontenjanın olduğunu duyurdu. Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, “Yeni eğitim öğretim yılımız 2 Ekim itibariyle başladı. Hafta sonun bu yana öğrenciler gelmeye başladı. Yurtlarımız gerçek sahibi olan öğrenciler ile buluştu. Yurtlarımız yüzyılın felaketi olarak adlandırılan depreme ev sahipliği yaptı. 5 bin 200 depremzede vatandaşımızı yurtlarımız da misafir ettik. Onları gönderdikten sonra yaz döneminde öğrencilerimizin barınması için tüm hazırlıklarımızı yaptık ve yurtlarımız hazır hale getirdik. Bize müracaat eden yaklaşık 4 bin 500 öğrencimizi ilk başvurularında hızlıca yurtlara yerleştirdik. Ayrıca özel yetenek, yatay-dikey geçişleri ve ek yerleştirmeler gibi öğrencilerimizi de misafir olarak yurtlarımıza alıyoruz. Bu öğrencilerinde herhangi bir mağduriyet yaşamaması için elimizden geleni yapıyoruz ve kimse mağdur olmadı” dedi.

BLOK DÖNÜŞTÜ

Öğrencilerin kişisel gelişimi başta olmak üzere birçok önemli faaliyete imza attıklarını söyleyen Müdür İlman, “5 ilçemizde yurtlarımız var ve oralara da öğrencilerimizi yerleştirdik. Yaz döneminde İbn-i Rüşt kız yurdumuzu erkek öğrencilere tahsis ettik. Tavas ilçesinde yer alan yurdumuzda bir bloğunu erkekten kız bloğuna dönüştürdük. İl genelinde bakıldığında herhangi bir yurt bulamayan kimse yok. Önümüzdeki günlerde derslerin başlaması ile birlikte spor, sosyal, kurs faaliyetlerini sürdürüyor olacağız” dedi.

İHA

Denizli’de yurtsuz kalan yok

Yorumlar kapalı.