DEÜ’lü sağlıkçılardan Kamu Spor Oyunları’nda başarı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Cumhuriyet’in kuruluşunun 100'üncü yılı kutlamaları kapsamında İzmir’de düzenlenen Kamu Spor Oyunları’nda DEÜ'lü sporcular  sporcular, 3x3 Erkek Basketbol turnuvasında birincilik; Kadın Voleybolunda ise ikincilik elde etti. 

DEÜ'lü sağlıkçılardan Kamu Spor Oyunları'nda başarı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ), Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından İzmir genelinde düzenlenen Kamu Spor Oyunları’nda elde ettiği başarılarla gururlandırdı. Cumhuriyet’in kuruluşunun 100’üncü yılı kutlamaları kapsamında düzenlenen turnuvada DEÜ’lü sporcular, 3×3 Erkek Basketbol turnuvasında birincilik; Kadın Voleybolunda ise ikincilik elde ettiler. Kamu kurumları arasındaki iş birliğini güçlendirmek ve spor yapma alışkanlığı kazandırmak amacıyla 81 ilde eş zamanlı olarak yapılan oyunlardan zaferle dönen sağlıkçılar, sevinçlerini paylaşmak için DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar’ı Üniversite Rektörlüğünde ziyaret ettiler. Tamamı Dokuz Eylül Üniversitesi Araştırma Uygulama Hastanesi bünyesinde görev yapan doktorlardan oluşan sporcuları başarılarından dolayı tebrik eden Rektör Hotar, sporcuların kupa ve madalyalarının başarı hikayelerini dinledi.

“HER ALANDA BAŞARI”

“Sporcu Üniversitemiz, başarılarına bir yenisini daha ekledi” diyen Rektör Hotar, “Üniversitemizin sağlıkta bir marka haline gelen Araştırma Uygulama Hastanesi, spor alanında da yeteneklerini ortaya koyarak; basketbol ve voleybol branşlarında hepimizi gururlandıran başarılar elde etti. Sporcularımızın heyecanlarına ortak olduğumuz ziyarette, gelecek dönem hedeflerini de kendilerinden dinleme fırsatı da yakaladık. DEÜ Rektörlüğü olarak sporun gelişimine hizmet edecek yatırımlarımızı fertlerimizle buluşturmaya devam edeceğimizi ifade etmek istiyorum. Genç sporcularımızı bir kez daha kutluyor, her alanda başarılarının sürmesini diliyoruz. Yolunuz açık olsun” dedi.

BÖLGESEL TURNUVADA BAŞARI

Elde ettikleri başarıyı değerlendiren DEÜ 3X3 Basketbol Takımı kaptanı, DEÜ Araştırma Uygulama Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı’ndan Dr. Eren Akın, birinciliğe giden yolda İzmir’de yaptıkları 5 maçı da kazanarak namağlup şekilde şampiyonluğa ulaştıklarını ifade etti. Desteklerinden dolayı DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar’a teşekkür eden Aydın, sonraki hedeflerinin 18-22 Ekim tarihlerinde Denizli’de düzenlenecek bölgesel turnuvada başarı elde etmek olduğunu belirtti.

Haber Bülteni 

DEÜ’lü sağlıkçılardan Kamu Spor Oyunları’nda başarı

Yorumlar kapalı.