DEÜ’nün Formula ekibi Romanya’da fırtına estirdi

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) IEEE Öğrenci Topluluğuna bağlı Formula yarış takımı, Romanya’daki ‘Formula Student 2023’te gururlandıran dereceler elde etti.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) IEEE Öğrenci Topluluğuna bağlı Formula yarış takımı, ilk yarışını gerçekleştirdiği sekiz etaptan oluşan Romanya’daki ‘Formula Student 2023’te gururlandıran dereceler elde etti. DEÜ’lü öğrenciler, mühendislik alanında düzenlenen yarışmanın Romanya etabında; maliyet ve lojistik etabında 1., İçten Yanmalı (CV) Araçlar kategorisi Business Plan Presentation klasmanında 2., Genel Business Presentation klasmanında ise 3. oldu. Her yıl farklı bir ülkede yapılan Formula Student organizasyonuna, yılda yaklaşık 600 üniversite ekibi katılım sağlıyor.

DEÜ İEEE Öğrenci Topluluğu’nun, Türkiye’yi başarıyla temsil ettiğini kaydeden DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, “Dokuz Eylül Üniversitesi olarak; öğrencilerimizi otomotiv sektörü de dahil olmak üzere tüm mühendislik alanlarında tecrübeli, aynı zamanda bilgisayar ortamında analiz yapabilen mühendisler olarak yetiştirmeyi hedefliyoruz. Aynı zamanda, üniversitemizin teoride anlattığı dersleri pratikte uygulayabilmelerini sağlayacak imkanları da öğrencilerimize eksiksiz sunabilmeyi amaçlıyoruz. Tüm bu aşamalarda en önemli yaklaşımlarımızdan biri ise doğayı ve çevreyi düşünerek de hareket etmek. IEEE Öğrenci Topluluğuna bağlı Formula yarış takımı da mühendislik çalışmalarının uluslararası platformda başarıya ulaşmasını sağlamak ve üretilen her araçta verimlilik, yerlilik, inovasyon ve estetiği bulma düşüncesiyle çalışmalar yürütüyor. Romanya’daki uluslararası düzeydeki organizasyonda, üniversitemizi ve ülkemizi başarıyla temsil eden ekimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz” dedi.

DEÜ’nün Formula ekibi Romanya’da fırtına estirdi

Yorumlar kapalı.