Devrimci işçiler ayaklandı: Damga vergisi kaldırılmalı

Devrimci İşçiler Sendikası Konfederasyonu (DİSK) üyesi yüzlerce emekçi, İzmir Konak'ta bir araya gelerek Meclis'e önemli maddeleri sundu, çağrılarını yineledi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Alana yüzlerce sendikalı ve DİSK üyesinin yanı sıra Disk Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu’nun ve DİSK’in İl ile İlçe başkanları katılım gösterdi.

Alana yapılan yürüyüş esnasında DİSK İzmir Şube Başkanı Memiş Sarı, “Disk yürürse emekçi yürür, disk yürürse halk yürür, mücadele büyür, emek büyür. Disk durursa hayat durur diyoruz” dedi.

‘Kıdem tazminatımızı gasp etmeyeceğiz’

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu ve DİSK Temsilciler Başkanlarının katılımıyla İzmir’de “Kıdem Tazminatımızı gasp ettirmeyeceğiz” sloganları atıldı.

Devrimci İşçiler Sendikası Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, yaptığı konuşmada önemli noktalara değinerek “Hükümet yakın zamanda orta vadeli program açıkladı, işçi sendikalarını da çağırdılar. İşsizlik ve enflasyon ile nasıl mücadele edeceğini, Ürettiğimiz değerin nasıl hakça bölüşüleceğini, Türkiye’nin nasıl asgari ücretliler toplumu olmak kurtarılacağını, işçi sınıfının haklarını ve taleplerini anlattık. Ama program açıklandığında gördük ki; enflasyonla mücadele yok, emekçinin insanca yaşayacağı hiçbir şey yok. Sadece işsizlik, yoksulluk, hayat pahalılığı yani orta vadeli programda sadece sermayenin talepleri var” dedi.

DİSK, İzmir’de yüzlerce katılımıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne çağrıda bulunarak dört ana maddeyi sıraladı:

  • Ücretlerden alınan gelir vergisi yüzde 10’a düşürülsün
  • Vergi dilimleri yeniden değerleme oranı kadar arttırılmalı.
  • İşverenlere yıllardır verilen 5 puan SGK prim desteği işçi sınıfına da verilmeli
  • Damga vergisi kaldırılmalı, dolaylı vergi kaldırılmalı.

Haber Merkezi

Devrimci işçiler ayaklandı: Damga vergisi kaldırılmalı

Yorumlar kapalı.