Dezenformasyonla Mücadele Merkezi’nden ‘750 bin Gazzeli’nin alınması karşılığında döviz sağlanacak’ iddiasına yalanlama

İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, "Türkiye'ye 750 bin Gazzeli'nin alınması karşılığında ihtiyacı olan döviz sağlanacak" iddiasının doğru olmadığını duyurdu.

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi'nden '750 bin Gazzeli'nin alınması karşılığında döviz sağlanacak' iddiasına yalanlama
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “ABD ve İsrail, Gazze halkını tahliye etmek ve karşılığında çatışmayı durdurmak için Körfez ülkeleri, Mısır ve Türkiye ile görüşüyor. Türkiye’ye 750 bin Gazzeli’nin alınması karşılığında ihtiyacı olan döviz sağlanacak iddiası doğru değildir.” bilgisine yer verildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye Cumhuriyeti Devleti Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde, Gazze Şeridi’ne yönelik ağır bombardımanın derhal durdurulması, sivillerin zarar görmemesi, Gazze’ye insani yardımların kesintisiz biçimde ulaştırılması ve Gazze Şeridi’ndeki sivillerin yerinden edilmesinin önlenmesi için çabalarını sürdürmektedir. Gazze’deki sivilleri yerlerinden etmeye yönelik herhangi bir yaklaşım kabul edilmemektedir. Asılsız iddialara itibar etmeyiniz.”

Haber Merkezi

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi’nden ‘750 bin Gazzeli’nin alınması karşılığında döviz sağlanacak’ iddiasına yalanlama

Yorumlar kapalı.