Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bütçe teklifi: Yüzde 151’lik artış!

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşmeler sürerken, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 2024 yılı bütçe teklifinin dikkat çekici bir artışla sunulduğunu açıkladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın bütçe teklifi: Yüzde 151’lik artış!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yapılan sunumda, Diyanet İşleri Başkanlığı için önerilen ödenek tutarının 91 milyar 824 milyon 805 bin lira olduğunu ifade etti. Bu rakam, önceki yıla kıyasla yüzde 151’lik bir artışı temsil ediyor.

Cevdet Yılmaz, Cumhurbaşkanlığı bütçesi üzerine yaptığı sunumda, mayıs seçimleri sonrasında politika çerçevesinin netleştiği ve uluslararası doğrudan yatırımların artış göstermesinin beklendiği bir dönemde olduklarını belirtti. Yatırım Ofisi’nin 2022 yılı harcamasının 169 milyon 158 bin lira olduğunu ifade eden Yılmaz, Cumhurbaşkanlığı bütçesinden 2024 yılında Yatırım Ofisi’ne 507 milyon lira kaynak aktarılmasının öngörüldüğünü açıkladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2024 yılında yapacağı faaliyetleri de dile getiren Yılmaz, çocuk ve gençlere yönelik dinî konularda aydınlatma ve rehberlik, çalıştay ve ilmi toplantıların icrası, kurban ve hac hizmetleri, yurt içinde ve yurt dışında din hizmetleri ve eğitimine devam edileceğini belirtti.

Geçmiş yılda 36 milyar 468 milyon 836 bin TL olan Diyanet İşleri Başkanlığı bütçesinin 2024 yılı için teklif edilen ödenek tutarının 91 milyar 824 milyon 805 bin lira olması, dikkatleri bütçe artışına çekti.

Haber Merkezi

 

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bütçe teklifi: Yüzde 151’lik artış!

Yorumlar kapalı.