‘Doğanın geleceğine can suyu’

Türkiye’nin en kapsamlı yağmur suyu hasadı ve su odaklı yeşil dönüşümlerini esas alan “Sünger Kent İzmir” projesi vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Yıllardır bahçesindeki ağaç ve bitkileri kendi biriktirdiği yağmur suyuyla büyüten Mecbure Değirmenci, “İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bu değerli proje için teşekkür ederim” dedi.

'Doğanın geleceğine can suyu'
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “Başka Bir Su Yönetimi Mümkün” vizyonu doğrultusunda hayata geçirilen “Sünger Kent İzmir” projesi kapsamında 5 binaya 5 bin yağmur suyu deposunun ücretsiz dağıtımına başlandı. Türkiye’nin en kapsamlı yağmur suyu hasadı ve su odaklı yeşil dönüşümlerini esas alan “Sünger Kent İzmir” projesi vatandaşların katılımıyla büyüyor. Yıllardır bahçesindeki ağaç ve bitkileri pet şişelerde, kaplarda biriktirdiği yağmur suyuyla yetiştiren, Bornova’nın Atatürk Mahallesi’nde ikamet eden Mecbure Değirmenci ücretsiz yağmur suyu deposu için başvurduğu İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden olumlu dönüş aldı.

‘DEPOM GELDİ’

Yağmur suyu deposuna kavuşan ve mutluluğunu ifade eden Değirmenci, “Kaplarım vardı. Yağmur yağdığında odunluğa giriyordum, dolduruyordum, ağaçlarımı o sularla büyüttüm. Elime ne geçerse ekiyorum, büyütüyorum. Bir gün komşum, ‘sen su taşıya taşıya helak oluyorsun, müracaat et’ dedi. Ben de İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne müracaat ettim ve depom geldi. Ben Atatürkçü bir kadınım. Allah razı olsun. İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederim” dedi.

‘Doğanın geleceğine can suyu’

Yorumlar kapalı.