Doktoru darp edenler hakkında yeni gelişme

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi hastanesinde görevli asisten doktor İbrahim Ulusal'ı darp eden hasta yakınlarından iki şahıs gözaltına alındı. Şahıslar polis tarafından yakalanmış, haklarında soruşturma açılmıştı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinde görevli asistan doktor Halil İbrahim Ulusal acil servise gelen elinde kesik olan bir hastaya dikiş atarken hasta yakınları tarafından darp edildi. Bir omzunda hem kırık hem çıkık, diğer omzunda ise çıkık olan doktor yoğun bakıma alındı. 2 zanlı gözaltına alınırken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Bir uzmana saygısızlık, hekime şiddet asla bağışlanamaz” ifadelerini kullandı.

Sağlıkta şiddet son bulmuyor. Bu kez şiddetin adresi Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Dursun Odabaş Tıp Merkezi’nin Acil Servisi oldu. Asistan doktor Halil İbrahim Ulusal elinde kesik olan bir hastaya dikiş attığı esnada hasta yakınları tarafından darbedildi. Ulusal’ın bir omuzunda hem kırık hem çıkık, diğer omuzunda ise çıkık oldu. Ortopedi asistanı darp sonrası yoğun bakım servisinde tedaviye alındı.

Doktoru darbeden 2 saldırgan ise polis tarafından yakalanarak gözaltına alınmıştı.

Tutuklandılar

Bakan Koca, sağlık çalışanını darp eden iki şahsın tutuklandığını ifade ederek şöyle konuştu: “Van 100. Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezinde dün yaşanan şiddet olayında bir hekim arkadaşımızı yaralayan 2 şahıs ifadeleri alındıktan sonra tutuklama talebiyle savcılığa sevk edilmiş, bugün CEZAEVİNE GÖNDERİLMİŞTİR. Adaletin tecelli edeceğine inancımız tamdır. Cezaevi, hekime karşı şiddet gösterilemeyeceğini düşünmek için bizce doğru bir yerdir.”

doktoru darp edenler hakkinda yeni gelisme fahrettin koca

HABER MERKEZİ

Doktoru darp edenler hakkında yeni gelişme

Yorumlar kapalı.