Ege Üniversitesi Heyeti Özbekistan’da

Özbekistan’a resmî bir ziyaret gerçekleştiren Rektör Prof. Dr. Necdet Budak’ın başkanlığındaki Ege Üniversitesi Heyeti, akademik temaslarına başladı. Çeşitli temasların gerçekleştirildiği ziyarette, Rektör Prof. Dr. Budak’a Özbekistan Cumhurbaşkanlığı'nın tensipleriyle, Taşkent Devlet Transport Üniversitesi tarafından ‘Fahri Doktora’ unvanı tevdi edildi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Özbekistan Cumhuriyeti Yükseköğretim, Bilim ve İnovasyon Bakanı Birinci Yardımcısı Komiljon Karimov’u ve Özbekistan Kültür Bakanı Nazarbekov Ozodbek Akhmadovich’i ziyaret ederek temaslarına başlayan Rektör Prof. Dr. Budak, ardından Taşkent Büyükelçisi Olgan Bekar ve Özbekistan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Taşkent Devlet Transport Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adil Abdurrahmanov ile bir araya geldi. Rektör Prof. Dr. Budak’a Özbekistan Cumhurbaşkanlığı’nın tensipleriyle, Taşkent Devlet Transport Üniversitesi tarafından ‘Fahri Doktora’ unvanı tevdi edildi.
68 yıllık birikimi ile bölgenin ilk, Türkiye’nin en köklü üniversitelerinden biri olan Ege Üniversitesi, uluslararasılaşma misyonu istikâmetinde Türk Dünyası ile akademik temaslarını güçlendirmeye devam ediyor. Rektör Prof. Dr. Necdet Budak’ın başkanlığındaki Ege Üniversitesi heyeti, çeşitli temaslarda bulunmak, başta sağlık olmak üzere eğitim öğretim, araştırma geliştirme, inovasyon alanlarında iş birliğini güçlendirmek amacıyla Özbekistan’a bir ziyaret gerçekleştirdi.

“İKİLİ İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ”

Taşkent Büyükelçisi Olgan Bekar’ı makamında ziyaret eden heyet, Ege Üniversitesinin Özbekistan’da yürüttüğü akademik çalışmalar ile ikili işbirliklerini de içeren detaylı bir görüşme yaptı. Yoğun temaslarına devam eden Rektör Prof. Dr. Budak, Özbekistan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Taşkent Devlet Transport Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adil Abdurrahmanov’u ziyaret etti. Burada, Taşkent Devlet Transport Üniversitesi ile Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat ve Elektrik-Elektronik Bölümleri ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü ile eğitim-öğretim ve araştırma alanlarında ikili iş birliği protokolleri imzaladı, sürdürülen çift diploma programına yönelik görüşmeler gerçekleştirdi. Rektör Prof. Dr. Budak’a Özbekistan Cumhurbaşkanlığı’nın tensipleriyle, Taşkent Devlet Transport Üniversitesi tarafından Fahri Doktora unvanı tevdi edildi.

Ege Üniversitesi Heyeti Özbekistan’da

Yorumlar kapalı.